W Dzierzkowicach Woli uczcili rocznicę niepodległości

Aktualności
Czcionka

W minioną sobotę, 6 października, w Dzierzkowicach Woli odbyła się akcja "Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy". Organizatorzy promując czytelnictwo i aktywizując lokalną społeczność jednocześnie zaplanowali uroczystości wpisujące się w gminne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W trakcie wydarzenia trzy pokolenia: dzieci, młodzież i dorośli tuż przed budynkiem lokalnej biblioteki posadzili trzy tytułowe mirabelki. Oprócz mirabelek sadzono także dęby niepodległości. W akcji uczestniczyli przedstawiciele władz gminnych z wójtem Marcinem Gąsiorowskimi na czele, ale również reprezentanci powiatowych władz samorządowych, delegacje szkolne, duchowni, strażacy, leśnicy oraz czytelnicy biblioteki i członkowie różnych gminnych ugrupowań i stowarzyszeń.

Pierwszy ze wsadzonych dębów poświęcono pamięci jedynego posła z Dzierzkowic Stanisława Toporka.

 

 

Następnie odbył się pokaz ratownictwa, który przygotowali druhowie z OSP Dzierzkowice-Wola i Dzierzkowice-Rynek. W części artystycznej zaprezentowali się lokalni artyści. Było też wspólne biesiadowanie przy lokalnych przysmakach przygotowanych przez "Gryczanki".