Poseł Joanna Mucha poparła kraśnickich kandydatów

Aktualności
Czcionka

W poniedziałek na kraśnickim rynku poseł PO Joanna Mucha udzieliła poparcia kandydatom tej partii startującym do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa.

To wybory niezwykle ważne, rozpoczynające pewien cykl wyborów. I te najbliższe lata zdecydują czy zapisujemy się do świata państw zachodnich, Unii Europejskiej, czy też powoli, ale jednak w jasny sposób idziemy w kierunku państw wschodnich - mówiła w Kraśniku posłanka PO.

- W Kraśniku mamy sytuację nietypową. Nasi kandydaci musieli zawierać różnego rodzaju porozumienia. Porozumienia których oczekują mieszkańcy i startują z różnych komitetów wyborczych - tłumaczyła poseł.

Będąc w Kraśniku zarekomendowała wyborcom oddanie głosów na kandydatów z Platformy Obywatelskiej, startujących do Rady Powiatu z Lis PSL Porozumienie Społeczne czyli Michała Zimowskiego i Konrada Abramka, oraz liderującego  na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Krzysztofa Babisza.

- Jestem kraśniczaninem, wychowałem się tutaj, mieszkam, pracuję. Bardzo zależy mi na tym, żeby w naszej okolicy coś zmienić. Żeby nasze dzieci mogły tutaj zostać, mieszkać, kształcić się i tu widzieć swoją przyszłość - mówił Konrad Abramek.

- Czy to w swojej pracy w Starostwie czy jako trener mam codziennie kontakt z mieszkańcami powiatu dlatego postanowiłem wystartować w wyborach by móc służyć swym doświadczeniem - powiedział Michał Zimowski.

- Obaj kandydaci są młodzi, ale już bardzo doświadczeni w pracy na rzecz lokalnej społeczności - zachęcała do głosowania na kandydatów PO Joanna Mucha.

Posłanka wsparcia udzieliła też Krzysztofowi Babiszowi, który z pierwszego miejsca powalczy o sejmik.

- Znam Krzysztofa jako osobę niezwykle rzetelną i skuteczną. Gdy był Kuratorem Oświaty to był to dobry czas dla lubelskiej oświaty. Teraz w Kraśniku będzie można zdawać egzaminy na prawo jazdy - to też dzięki pracy Krzysztofa, który kieruje lubelskim WORDem - mówiła poseł Mucha.

- Każdy z nas zastanawia się jak dobrze wybrać, komu zaufać. Myślę, że warto na mnie oddać głos bo mam doświadczenie i konkretne cele do zrealizowania - mówił Krzysztof Babisz.

A jego główne cele jako kandydata to bezpieczeństwo mieszkańców, edukacja i polityka społeczna.