Wspólny Kraśnik Marzeny Pomykalskiej przedstawił swój program

Aktualności
Czcionka

Od początku tygodnia kandydaci na radnych komitetu Marzeny Pomykalskiej  Wspólny Kraśnik oraz kandydatka na burmistrza spotykają się z mieszkańcami Kraśnika. Po dzielnicy Kolejowej we wtorek 9 października zaprosili mieszkańców dzielnicy fabrycznej do Centrum Kultury i Promocji.

Sala na górnym holu wypełniła się prawie w całości, co zaskoczyło nawet samych organizatorów, którzy tuż przed spotkaniem dostawiali jeszcze krzesła.

Głównym celem spotkań, jakie organizuje komitet to prezentacja programu wyborczego i kandydatów na radnych i burmistrza.

Poniżej najważniejsze punkty z programu jaki zaprezentowała kandydatka Wspólnego Kraśnika:

- przygotowanie systemu ulg dla przedsiębiorców którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz opracowanie systemu ulg w podatkach lokalnych,

- budowa na kraśnickiej Strefie Ekonomicznej wielofunkcyjnej hali na wynajem dla przedsiębiorców, którzy chcieli by w niej prowadzić swoją działalność

- zwolnienie z opłat za żłobek dla matek które będą wracać na rynek pracy

 

 

- budowa nowych parkingów dla rowerów,

- budowa basenu i skateparku w Dzielnicy Starej

- bilet miejskiej komunikacji za 1 zł,

- powstanie Klubu Seniora,

- stworzenie dwóch miejsc zbaw dla psów

- stworzenie nowych żłobków i przedszkoli.

Na spotkaniu pojawili się nie tylko sympatycy komitetu ale i jego adwersarze, którzy pytali panią wiceburmistrz m.in. o sprawy związane z komunikacją miejską (m.in. zarobkami kierowców MPK) czy zadłużeniem miasta.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć tutaj.