Sześć par małżeńskich z Kraśnika świętowało Złotego Gody

Aktualności
Czcionka

Miniona sobota, 13 października, była szczególnym dniem dla sześciu par małżeńskich mieszkających w Kraśniku. W asyście rodziny i przyjaciół oraz przedstawicieli władz miasta spotkały się w tutejszym Urzędzie Stanu Cywilnego, by świętować 50 lat wspólnego życia i odebrać przyznane z tej okazji przez Prezydenta RP medale.

W gronie jubilatów, którzy tego dnia spotkali się z okazji złotych godów, znaleźli się Bronisława i Zbigniew Biernaccy, Grażyna i Jerzy Boruccy, Janina i Janusz Chruścielowie, Zuzanna i Jan Madejkowie, Cecylia i Janusz Rozmusowie oraz Wiesława i Edward Wiśniewscy.

Życzenia czcigodnym jubilatom złożył burmistrz Mirosław Włodarczyk, a o swoim sposobie na długie małżeńskie życie opowiedziała Janina Chruściel. Następnie odbyła się uroczysta dekoracja medalami, podczas której burmistrzowi Włodarczykowi towarzyszyli wiceburmistrzowie Marzena Pomykalska i Dariusz Lisek oraz zastępca kierownika USC Joanna Woźniaka.

 

 

 

Były także kwiaty, upominki, symboliczna lampka wina musującego oraz gromkie sto lat, a po zdjęciach i życzeniach od bliskich także mały poczęstunek.

O uświetnienie uroczystości pod względem artystycznym zadbała wokalistka Julia Jaskowska, podopieczna instruktora Pawła Cieliczki z kraśnickiego Centrum Kultury.

Uroczystość poprowadziła Jolanta Boroń z kraśnickiego Urzędu Stanu Cywilnego.

 

Nasze zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.