Wojciech Wilk wraz z kandydatami KWW Porozumienie i Rozwój podsumowali kampanię wyborczą

Aktualności
Czcionka

Przed kandydatami w wyborach samorządowych jeszcze kilka gorących godzin. To ostatnie chwile na spotkania z mieszkańcami, rozdawanie ulotek, wywieszenie banerów. Jak ta kampania wyborcza wyglądała, dzisiejszego popołudnia podsumowali kandydat na burmistrza Kraśnika Wojciech Wilk oraz kandydaci do Rady Miasta Kraśnik z komitetu Porozumienie i Rozwój.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za setki spotkań, tysiące rozmów oraz wszystkie te pomysły, które przekazali państwo mi i moim współpracownikom podczas ostatnich tygodni. Mówiłem to podczas kampanii i cały czas będę powtarzał, że rozwój Kraśnika może być budowany tylko i wyłącznie w oparciu o dialog, tylko i wyłącznie w oparciu o rozmowę z mieszkańcami – mówił podczas spotkania na finiszu kampanii wyborczej Wojciech Wilk.

 

 

Kandydat na Burmistrza Kraśnika z ramienia KWW Porozumienie i Rozwój przekonywał, że wspólnie ze swoimi współpracownikami, działając w porozumieniu z mieszkańcami wie, jak rozwiązywać bolączki, które trapią kraśniczan. Mówił, że Kraśnik potrzebuje nowych impulsów rozwojowych, nowego pozytywnego otwarcia. Przypomniał też najważniejsze punkty programu wyborczego.

- Po pierwsze, zobowiązujemy się stworzyć 500 nowych miejsc pracy. Po drugie, chcemy wprowadzić system ulg podatkowych, które będą dotyczyć zarówno przedsiębiorców, którzy już w Kraśniku funkcjonują, ale także tych, którzy będą w Kraśniku chcieli zainwestować. Po trzecie, chcemy, aby w miejskich szkołach dzieci i młodzież uczyli się podstaw przedsiębiorczości, aby od najmłodszych lat nabywali tę wiedzę, która w życiu może im się bardzo przydać – wyliczał Wojciech Wilk. - Wprowadzimy również obiad za złotówkę dla każdego ucznia w miejskiej szkole, obniżymy opłaty za wodę i ścieki, a także wprowadzimy bezpłatną komunikację miejską. Niektórzy mówią, że to się nie uda. Nic bardziej błędnego. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić, trzeba też korzystać z pomysłów innych miast. Dlaczego w innych miastach Lubelszczyzny może to się udać, a w Kraśniku nie? Ja i moja drużyna gwarantujemy, że ten program jest możliwy do zrealizowania – przekonywał, prosząc o głos na siebie jako kandydata na burmistrza oraz na kandydatów na radnych z ramienia KWW Porozumienie i Rozwój.

 

 

Wśród kandydujących do Rady Miasta Kraśnik w okręgu nr 1 z tej listy jest m.in. Zbigniew Marcinkowski.

- Najważniejszą rzeczą, jakiej oczekują kraśniczanie, jest zmiana warunków życia. Mam spore doświadczenie, czy to z pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy, czy teraz z Urzędu Marszałkowskiego, gdzie zajmowałem się Regionalnym Programem Operacyjnym i polityką regionalną, które chciałbym wykorzystać do stymulowania rozwoju naszego miasta. Często jako radny zwracałem włodarzom uwagę, że ich podejście do rozwoju miasta jest zgoła przypadkowe. Nie wynikało z analizy sytuacji, nie decydowano się na to, co mogło spowodować faktyczny rozwój, a jedynie na stwarzanie pozorów. Często, niestety, lokowano pieniądze w takie rzeczy, które w przyszłości będą generować bardzo poważne koszty – mówił Zbigniew Marcinkowski.

 

 

Krzysztof Ślusarz, kandydat na radnego w okręgu nr 3, zwracał uwagę z kolei na to, że dążąc do poprawy warunków życia mieszkańców, warto po prostu wsłuchiwać się w ich głosy.

- W moim okręgu wyborczym mieszkańców głównie interesuje kilka kwestii. Oczekują między innymi poprawy bezpieczeństwa na ulicy Urzędowskiej, która jest co prawda w gestii samorządu województwa, ale miasto też może w tym zakresie pewne rzeczy inicjować. W wielu rozmowach przewijały się też tematy Ochotniczej Straży Pożarnej, czy szkół podstawowych - Dwójki i Trójki oraz, oczywiście, miejsc parkingowych, których na naszych osiedlach brakuje. Ten ostatni problem można rozwiązywać chociażby we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi – zwracał uwagę Krzysztof Ślusarz.

Cisza wyborcza, podczas której nie można prowadzić agitacji wyborczej, rozpoczyna się dzisiaj o godzinie 24:00 i potrwa do zamknięcia lokali wyborczych, czyli do niedzieli do godziny 21:00.