Kraśnik można rozwijać korzystając z doświadczeń Lublina. Prezydent Krzysztof Żuk wsparł Wojciecha Wilka

Aktualności
Czcionka

Jednym z ważnych, jeśli nie najważniejszym elementem programu wyborczego kandydującego na burmistrza miasta Kraśnik posła Wojciecha Wilka są kwestie gospodarcze. Wśród złożonych deklaracji znalazły się między innymi utworzenie 500 nowych miejsc pracy, ulgi dla inwestorów, przyciągnięcie nowych inwestorów, utworzenie inkubatora przedsiębiorczości, nauka przedsiębiorczości w szkołach, czy pozyskanie co najmniej 100 mln zł ze środków zewnętrznych. Czy realizacja tych obietnic jest realna? Wojciech Wilk przekonuje, że tak, a wsparł go dzisiaj w tym prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Obaj panowie zapowiedzieli współpracę gospodarczą Kraśnika i Lublina.

- Czasami nie trzeba wyważać otwartych drzwi, czasami wystarczy skorzystać z dobrych rozwiązań, trzeba się uczyć od najlepszych. Stąd też obecność tutaj pana prezydenta Krzysztofa Żuka – wyjaśniał Wojciech Wilk podczas konferencji prasowej, która odbyła się w kraśnickim MusiCafe.

 

 

Prezydent Lublina zadeklarował, że nie tylko chętnie podzieli się swoimi doświadczeniami, ale jest otwarty także na współpracę między Lublinem a Kraśnikiem w przyciąganiu inwestorów, którzy tworzyć będą nowe miejsca pracy.

- Do Lublina przez w minione dwie kadencje udało nam się przyciągnąć 110 przedsiębiorców, inwestorów, którzy stworzyli 40 tys. miejsc pracy. W sektorze IT ponad 4,5 tys. miejsc pracy, w nowoczesnych usługach biznesowych, takich jak centra finansowo-księgowe, ponad 12 tys. miejsc pracy. To jest możliwe. Dzisiaj, żeby utrzymać tempo przyciągania inwestycji, trzeba współpracować, trzeba sieciować współpracę miast i nasza deklaracja z Wojciechem Wilkiem tego dotyczy. Chcemy razem budować strategię przyciągania inwestycji i tworzenia miejsc pracy w naszych miastach – zapowiedział prezydent Krzysztof Żuk. - Trzeba mieć dobrą strategię, dobrze ją realizować, umieć współpracować z innymi i osiągnąć te cele, które służą naszym mieszkańcom. W Lublinie tak się stało. Z Wojciechem Wilkiem opracowywaliśmy strategię, którą właśnie kończymy realizować. I te doświadczenia, o których Wojciech Wilk mówił, można przenieść do Kraśnika – mówił prezydent Lublina.


Zobacz też:
Wybory samorządowe: Daniel Olbrychski i bajka o dobrym Wilku z Kraśnika
Kraśnik. Nieoficjalnie Wojciech Wilk vs. Kazimierz Choma w 2. turze wyborów na burmistrza
Wojciech Wilk wraz z kandydatami KWW Porozumienie i Rozwój podsumowali kampanię wyborczą


Prezydent Żuk podkreślał, że możliwości współpracy są bardzo duże, na przykład w branży motoryzacyjnej. Do Lublina wchodzą właśnie 3 firmy motoryzacyjne i szukają kooperantów. Atutem Kraśnika jest doświadczonej kadra techniczna, a to jedno z niezwykle ważnych kryteriów, które pod uwagę biorą inwestorzy lokalizując swoje firmy.

- Czy uda się w Kraśniku stworzyć tu 500 nowych miejsc pracy. Jeżeli w Lublinie ta liczba wynosi 4,5 tys., to dlaczego, zachowując oczywiście wszelkie proporcje, bo Lublin to stolica naszego województwa, nie miałoby się to udać w Kraśniku? Jeżeli w Biłgoraju może być bardzo wysokie wykorzystanie środków zewnętrznych, to dlaczego nie mogłoby tak być w Kraśniku? Jeżeli mi państwo zaufają, to będę korzystał ze wzorców, które wypracował Lublin i będziemy z prezydentem Krzysztofem Żukiem współpracować – zapowiedział poseł Wojciech Wilk.

 

 

- W przypadku Kraśnika i Lublina tendencje są takie same. Musimy inwestować w naszych absolwentów, w młodych ludzi, żeby tu zostali, tu pracowali. Zatem tu przyciągnijmy im inwestycje, a unikajmy sytuacji, w których rozwój naszych miast będzie niewystarczający i nasze dzieci i wnuki wyjadą do pracy do innych miast, czy za granicę. Tego nie chcemy. W Lublinie ten negatywny trend zatrzymaliśmy. Teraz czas na Kraśnik – przekonywał prezydent Żuk.