Urzędów. Kandydat na burmistrza Paweł Dąbrowski z poparciem wojewody Przemysława Czarnka

Aktualności
Czcionka

Kampania wyborcza przed drugą turą wyborów, a przypomnijmy że w naszym powiecie czeka nas ona w trzech samorządach – Kraśniku, Annopolu i Urzędowie, jest już na ostatniej prostej. Pawła Dąbrowskiego, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Urzędowa, w przekonywaniu wyborców do swojej kandydatury wsparł wczoraj Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

- Druga tura wyborów to nie jest druga seria skoków narciarskich, głosy się nie sumują. Dlatego Paweł Dąbrowski potrzebuje jeszcze raz waszego wsparcia – przekonywał mieszkańców na urzędowskim rynku Przemysław Czarnek.

Wojewoda zwracał uwagę, że szansą na rozwój miast i gmin jest współpraca z samorządem województwa, urzędem wojewódzki oraz skutecznie aplikowanie o środki finansowe na inwestycje i działania społeczne w ramach dostępnych programów regionalnych i rządowych.

- Ważne, aby samorząd miasta zaangażował się w pomoc mieszkańcom miasta w wypełnianiu wniosków w Programu Czyste Powietrze. Nowym instrumentem finansowania gminnych i powiatowych dróg będzie Fundusz Dróg Samorządowych, który jest realną odpowiedzią na ogromne potrzeby samorządów. Gminy otrzymają w 2019 r. ponad 6 mld zł na wsparcie dróg lokalnych. Natomiast 36 mld trafi na FDS w latach 2019-2028 – tłumaczył wojewoda.