Zbliża się kolejny Weekend Cudów. Finał Szlachetnej Paczki już na początku grudnia

Aktualności
Czcionka

W ubiegłym roku pomoc w ramach akcji Szlachetna Paczka trafiła do 66 rodzin z Powiatu Kraśnickiego. W zależności od potrzeb były to m.in. lodówki, kuchenki, meble, ale także na przykład materac ortopedyczny, wózek inwalidzki, gitara, środki czystości, czy wykupiony kurs prawa jazdy. Również w tym roku kilkadziesiąt rodzin z naszego terenu liczy na hojność darczyńców.

Na czym polega akcja? Wolontariusze Szlachetnej Paczki szukają rodzin, które potrzebują pomocy. Zapoznają się z ich problemami i diagnozują jaka pomoc jest im potrzebna. Dopiero gdy dogłębnie poznają sytuację, podejmowana jest decyzja o włączeniu rodziny do projektu.

Gdy lista osób zakwalifikowanych do przedsięwzięcia jest już zamknięta, z ich historiami i potrzebami na stronie internetowej Szlachetnej Paczki mogą zapoznać się darczyńcy. Opisy rodzin zakwalifikowanych do tegorocznej akcji zostaną udostępnione w tę sobotę, 17 listopada. Na tej podstawie, nie poznając osobiście potrzebujących, wybierają konkretne rodziny którym chcą pomóc i przygotowują dedykowane dla nich paczki. Te wolontariusze przekazują rodzinom podczas finału akcji, nazywanego Weekendem Cudów. W tym roku będzie on w terminie 8-9 grudnia.


Zobacz też:

Do ponad 60 rodzin z terenu Powiatu Kraśnickiego trafiła Szlachetna Paczka
56 rodzin z powiatu kraśnickiego zostało obdarowanych Szlachetnymi Paczkami


Podobnie jak to było w latach poprzednich, na naszym terenie funkcjonować będą dwa rejony Szlachetnej Paczki: Kraśnik i Gościeradów.

- Na chwilę obecną w rejonie Kraśnik do udziału Szlachetnej Paczce zostało zaakceptowanych 35 rodzin. Być może w ostatniej chwili uda się włączyć jeszcze dwie rodziny. Są to mieszkańcy Kraśnika, ale także m.in. gmin Dzierzkowice, Urzędów, Zakrzówek. Nad przygotowaniem akcji pracuje u nas grupa 15 wolontariuszy. Wszyscy są pełni energii i zapału, by pomoc rodzinom w ich trudnej sytuacji. Liczymy na duży odzew ze strony darczyńców - zachęca Katarzyna Maria Pelak, koordynatorka akcji w Kraśniku.

Mieszkańcy Powiatu Kraśnickiego wielokrotnie już pokazali, że mają gorące serca. Zachęcamy do włączenia się do akcji!