W Urzędowie ruszają Dni Kultury Zdrowotnej. W ich ramach w czwartek akcja krwiodawstwa

Aktualności
Czcionka

Listopad to już tradycyjnie miesiąc w którym w Urzędowie odbywają się Dni Kultury Zdrowotnej organizowane przez tutejszy samorząd oraz Ośrodek Kultury. W ich programie znalazły się warsztaty kulinarne dla najmłodszych, które poprowadzi kraśnicka LGD, bezpłatne pomiary tkanki tłuszczowej, spotkanie z instruktorem samoobrony i kickboxingu, dzień otwarty w Stowarzyszeniu Trzeźwościowym „Płomyk” oraz zbiórka krwi.

Jak wspomnieliśmy w tytule, Akcję Poboru Krwi zaplanowano na najbliższy czwartek, tj. 29 listopada. Poprowadzi ją Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Tego dnia od godz. 8.00 rozpocznie się rejestracja chcących oddać krew oraz sam pobór. Osoby chętne już mogą się zapisywać w Ośrodku Kultury w Urzędowie lub pod numerem tel. 81 822-50-81.

Będzie to druga edycja takiej zbiórki krwi. Podczas ubiegłorocznej zgłosiły się 33 osoby, z których 24 (z czego 19 osób po raz pierwszy) zakwalifikowano do oddania krwi. Efektem akcji było zebranie ponad 10 litrów krwi.

W imieniu organizatorów zachęcamy do włączenia się w tę akcję i udziału w innych punktach programu Dni Kultury Zdrowotnej.