Kraśnik. Burmistrz Wojciech Wilk powołał I Zastępcę Burmistrza i Sekretarza Miasta

Aktualności
Czcionka

Dzisiaj (28 listopada) burmistrz Wojciech Wilk podjął pierwsze kadrowe decyzje w kraśnickim magistracie. Na stanowisko I zastępcy Burmistrza powołany został Piotr Janczarek, a sekretarzem miasta Kraśnik została Grażyna Lejwoda-Ćwik.

- Pani Grażyna Lejwoda-Ćwik to urzędnik z wieloletnim doświadczeniem. Prawie dwie kadencje pełniła funkcję sekretarza w gminie Zakrzówek. To kraśniczanka, osoba merytorycznie bardzo dobrze przygotowana do pełnienia funkcji sekretarza miasta. Pan Piotr Janczarek, którego powołałem dzisiaj na I zastępce burmistrza, jest kraśniczanom bardzo dobrze znany. Jest osobą powszechnie szanowaną. W mieście będzie zajmował się między innymi sprawami związanymi z inwestycjami, gospodarką komunalną i ochroną środowiska. Wkrótce powołam II zastępcę burmistrza, który będzie zajmował się sprawami dotyczącymi oświaty oraz promocji, kultury i sportu – powiedział nam Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika.

Pani sekretarz Lejwoda-Ćwik pracownikiem Urzędu Miasta Kraśnik stała się na zasadzie przeniesienia z Urzędu Gminy w Zakrzówku.

 

 

Piotr Janczarek to, mimo młodego wieku, już doświadczony samorządowiec. Przez dwie minione kadencje był radnym powiatowym, w tegorocznych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego Rady Miasta Kraśnik. Ostatnio pracował w Urzędzie Miasta Lublin, gdzie zajmował się między innymi sprawami dotyczącymi rewitalizacji.

 

 

Nominacja na wiceburmistrza oznacza dla niego konieczność rezygnacji z mandatu radnego. Do Rady Miasta Kraśnik w jego miejsce wejdzie najprawdopodobniej Wioletta Wilkos.