Gmina Urzędów. Pożar sklepu z materiałami budowlanymi w Popkowicach

Aktualności
Czcionka

Kilka zastępów straży pożarnej bierze udział dzisiejszego popołudnia (9 stycznia) w akcji gaśniczej w Popkowicach. Pożar wybuchł na terenie składu z materiałami budowlanymi.

- W chwili gdy dojechaliśmy na miejsce pożar był już rozwinięty. Objął on salę sprzedaży składu budowlanego. Jego źródłem był prawdopodobnie kominek służący do ogrzewania pomieszczenia – informuje kpt. Piotr Michałek, rzecznik prasowy PSP Kraśnik.

Ofiar nie ma, ale straty materiale są duże. Cześć składowanego w sklepie asortymentu i wyposażenia udało się właścicielom punktu i strażakom wynieść i ocalić, ale spora część uległa spaleniu.

 

 

- Teraz wynosimy z pomieszczenia to co uległo spaleniu żeby budynek uprzątnąć i dogasić pożar. W akcji udział bierze 9 zastępów strażackich, w sumie kilkudziesięciu strażaków. Musieliśmy wzywać cysternę z wodą, ponieważ ze względu na warunki zimowe ciśnienie w pobliskim hydrancie było zbyt małe – dodaje dowodzący akcją kpt. Michałek.

W działaniach, oprócz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, udział biorą także jednostki ochotnicze, między innymi lokalne z Urzędowa i Popkowic.

 

Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników.