Będą spotkania seniorów i zajęcia dla dzieci i młodzieży w ODK. Miasto i SM Pomoc podpisały porozumienie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do tej pory większość miejskiej oferty kulturalno – rekreacyjnej skupiała się w dzielnicy fabrycznej miasta. Różnego rodzaju zajęcia i spotkania odbywają się czy to w Centrum Kultury i Promocji czy na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Teraz nieco szerszą ofertę w tym względzie, bez konieczności dojeżdżania, mają mieć także u siebie mieszkańcy dzielnicy starej. Porozumienie w sprawie wykorzystania w tym celu Osiedlowego Domu Kultury podpisały dzisiaj władze Miasta Kraśnik i Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”.

- Osiedlowy Dom Kultury prowadzony przez naszą spółdzielnię jest jedyną taką placówką w starej części Kraśnika. Chcemy wspólnie z miastem zapewnić miejsce spotkań i integracji osób starszych z naszego osiedla, jak również wspólnie organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży – mówi Piotr Szumny, prezes SM „Pomoc”.

- Na mocy tego porozumienia część zajęć dla dzieci i młodzieży, które teraz odbywają się tylko w dzielnicy fabrycznej, będzie dostępnych także w dzielnicy starej, w Osiedlowym Domu Kultury. Będzie można to odczuć już podczas zbliżających się ferii zimowych. W ODK będą mogli także spotykać się seniorzy, będą mogły odbywać się chociażby próby chórów czy innych zespołów artystycznych działających teraz przy CKiP – mówi burmistrz Wojciech Wilk.

Porozumienie, pod którym podpisali się burmistrz Wojciech Wilk z ramienia Miasta Kraśnik oraz prezes Piotr Szumny i wiceprezes Piotr Hacia z ramienia SM „Pomoc”, na razie ma obowiązywać do końca czerwca. Jeżeli ta formuła współpracy się sprawdzi, a przede wszystkim będzie zainteresowanie ze strony mieszkańców, to będzie ona kontynuowana.

 

 

Wkrótce przedstawiciele urzędu miasta i miejskich placówek w porozumieniu ze spółdzielnią i ODK opracują szczegółowy harmonogram spotkań i zajęć. Inicjatorem nawiązania współpracy byli burmistrz miasta oraz zarząd spółdzielni.