Dzień Patrona w "Reju". Msza, życzenia, wykład i Mrożek na zakończenie

Aktualności
Czcionka

Święto Rejowskie to dla środowiska związanego z Zespołem Szkół nr 2 w Kraśniku tradycja. Nie inaczej było w tym roku, szczególnie że właśnie jesienią "Rej" będzie obchodził 65-lecie swojej edukacyjnej działalności.

Świętowanie Dnia Patrona rozpoczęła msza św. w kościele p.w. św. Józefa. Po niej społeczność szkolna i goście przeszli do Centrum Kultury i Promocji, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

W trakcie części oficjalnej głos zabierali: dyrektor szkoły Andrzej Bownik, radna Anna Baluch (w imieniu marszałka Jarosława Stawiarskiego), starosta Krzysztof Staruch, który jeszcze w ubiegłym roku pełnił funkcję dyrektora ZS nr 2, sekretarz miasta Grażyna Lejwoda-Ćwik (w imieniu burmistrza Wojciecha Wilka) oraz Renata Salecka (w imieniu Anny Marcinkowskiej z ZNP).

 

 

W uroczystościach, oprócz dyrekcji, nauczycieli i uczniów, tradycyjnie wzięli udział także emerytowani pracownicy ZS nr 2. Jeden z nich, nauczyciel j. polskiego - Stanisław Kasperski, przed wielu laty zainaugurował sceniczne występy uczniów z "Reja" podczas szkolnego święta, które stały się nieodłącznym elementem tego dnia. W tym roku młodzież pod opieką Elżbiety Koper przygotowała własną wersję sztuki "Śmierć porucznika"  Sławomira Mrożka. Tradycyjnie było dużo dobrej zabawy, a z zaświatów przybył nawet Mikołaj Rej, choć w oryginalnej sztuce Mrożka go nie ma. Ale od czegóż wyobraźnia?

Tuż przed przedstawieniem wszyscy zebrani wysłuchali świetnego wykładu nauczyciela z ZS 2 Tomasza Grębskiego, pt. "Matematyczne podróże po muzyce". Wysłuchali i obejrzeli, bowiem wszystko to, o czym mówił, znany w Kraśniku matematyk ilustrował obrazami, a nawet fragmentami teledysków, pokazując jak wiele wspólnego miały i mają nadal muzyka i matematyka.

Fotorelację z rejowskiego świętowania możecie zobaczyć na naszej stronie.