Dzień Kobiet z LGD zdominowany przez tematy zdrowotne. Gościem specjalnym Anna Powierza. Foto

Aktualności
Czcionka

Tak jak zapowiadaliśmy, dzisiejszego popołudnia hala sportowa Zespołu Szkół nr 3 zapełniła się kobietami z terenu Powiatu Kraśnickiego i garstką przedstawicieli brzydszej płci. A wszystko za sprawą Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej, która zaprosiła panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Gościem specjalnym wydarzenia była aktorka Anna Powierza.

Spotkania otworzyła prezes LGD Wioletta Wilkos. Po powitaniach były życzenia od samorządowców: radnego lubelskiego Sejmiku Tomasza Solisa, starosty kraśnickiego Krzysztofa Starucha, burmistrza Kraśnika Wojciecha Wilka, wójta Gościeradowa Mariusza Szczepanika, a także naczelnej pielęgniarki kraśnickiego szpitala Agnieszki Dziewy. Od starosty i burmistrza oprócz życzeń dla pań były też słodkie upominki.

 

 

Spotkanie, jak już zaznaczyliśmy w tytule, zdominowały tematy zdrowotne. Temat walki z nadwagą, opierając się na własnych doświadczeniach, poruszyła gwiazda serialu „Klan” Anna Powierza. Przekonywała, że nadwaga to choroba i tak ją trzeba traktować, czyli najpierw, przy wsparciu specjalistów, zdiagnozować przyczynę problemów z utrzymaniem właściwej wagi, a później wdrożyć odpowiednie leczenie. Jak przekonywała same dieta i intensywne ćwiczenia nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty.

 

 

O zdrowotnej profilaktyce mówili także lekarze z kraśnickiego Szpitala Powiatowego.

Przed paniami zaprezentowała się ponadto między innymi grupa akrobatyczna Amino. Były też różnego rodzaju stoiska, degustacja wyrobów regionalnych i konkurs wizytówkowy.

 

 

Nasze zdjęcia z Dnia Kobiet z LGD możecie obejrzeć tutaj.