Ruszył przetarg na przebudowę basenu. Czy miasto będzie na niego stać?

Aktualności
Czcionka

28 lutego Urząd Miasta ogłosił przetarg na przebudowę i termomodernizację obiektu krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku. Wg. niego po 19 marca powinniśmy się dowiedzieć jakie firmy są zainteresowane pracami i ile będą chciały za ich wykonanie.

O temacie tym szczegółowo pisaliśmy już w naszym artykule miesiąc temu. Teraz miasto uczyniło kolejny krok i ogłosiło przetarg.

Czas na przygotowanie i złożenie ofert firmy mają do 19 marca. 

Jednak, jak mówią ludzie związani z branżą budowlaną, można się przy tym skomplikowanym zadaniu spodziewać wielu zapytań od potencjalnych oferentów, co może spowodować wydłużenie terminu na składanie ofert.

Oprócz samej złożoności prac powodem do zapytań może być sam projekt. Pierwotnie powstał on w 2009 roku, a więc 10 lat temu, a później, przy okazji wracania do tematu, był poprawiany i dostosowywany do potrzeb i planów. Ostatecznie sama dokumentacja, na podstawie której ogłoszono przetarg, powstała w 2016 roku.

Wynik przetargu pokaże na jaki wydatek musi szykować się miasto w związku z tą inwestycją. Obecnie zaplanowano na niego w perspektywie tego i kolejnego roku, w którym inwestycja ma się zakończyć, ok 14.5 mln, ale realnie dopiero przetarg pokaże jakie będą konkretne koszty związane z modernizacją obiektów MOSiR.