Kraśnik. Równiejsze chodniki i więcej miejsc parkingowych przy powiatowych ulicach

Aktualności
Czcionka

 Wiosna to co roku nie tylko czas wielkiego sprzątania, ale także remontów dróg. Tych nie zabraknie między innymi na kraśnickich ulicach i chodnikach administrowanych przez samorząd powiatowy.

Remonty obejmą między innymi ulicę Lubelską i aleję Niepodległości, a dotyczyć będą poprawy nawierzchni chodników i budowy lub wyznaczenia nowych miejsc postojowych tam gdzie z parkowaniem aut jest największy problem.

- Na ulicy Lubelskiej od dłuższego czasu można zaobserwować rosnący problem z miejscami postojowymi, dlatego też postanowiłem interweniować w tej sprawie. Wkrótce rozpoczniemy przebudowę chodników z wykonaniem dodatkowych miejsc postojowych oraz korektą organizacji ruchu – zapowiada wicestarosta kraśnicki Karol Rychlewski.

Na przełomie marca i kwietnia robotnicy drogowi z Zarządu Dróg Powiatowych mają się pojawić również na alei Niepodległości. Zaplanowane tu prace będą polegały na wymianie krawężników w jezdni, przełożeniu uszkodzonych elementów chodnika oraz, w sezonie letnim, odtworzeniu oznakowania poziomego dróg.