Kardiologia kraśnickiego Szpitala Powiatowego w nowym miejscu

Aktualności
Czcionka

Od kilku już lat realizowany jest plan restrukturyzacji Szpitala Powiatowego w Kraśniku zakładający między innymi zgrupowanie wszystkich „ostrych” oddziałów w głównym budynku szpitalnym przy ul. Chopina. W ubiegłym roku odbył się kolejny jego etap - przeniesienie kardiologii z dzielnicy fabrycznej miasta. Pacjenci w nowych pomieszczeniach tego oddziału leczeni są już od grudnia, ale dzisiaj odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi na zakończenie inwestycji.

Oddział kardiologii znajduje się teraz na 3. piętrze głównego szpitalnego budynku przy ul. Chopina w Kraśniku. Remont pomieszczeń na jego potrzeby kosztował 1 mln 840 tys. zł.

Uroczyste, oficjalne oddanie do użytku nowych pomieszczeń poprowadził dyrektor SP ZOZ dr Marek Kos, a udział, oprócz personelu medycznego, wzięli w nim między innymi samorządowcy na czele ze starostą kraśnickim Krzysztofem Staruchem. Pomieszczenia poświęcił ks. proboszcz Wiesław Szewczuk, a w rolę przewodnika po oddziale wcieliły się jego ordynator Małgorzata Skrzyńska oraz pielęgniarka oddziałowa Jolanta Jurek.

 

 

Z racji tego, że uroczyste otwarcie oddziału odbyło się 8 marca nie zapomniano także o życzeniach, kwiatach i słodkich upominkach dla pań. Były też specjalne podziękowania i gratulacje dla jednego z lekarzy – Feliksa Maciejewskiego – który został laureatem plebiscytu „Anioły Medycyny”, w którym głosowali pacjenci.

 

 

Wśród laureatów tego konkursu jest zresztą dwóch lekarzy pracujących w Kraśniku, bo także prof. Andrzej Swatowski. Pan profesor gratulacje odbierał już przy okazji otwarcia stacji dializ, której szefuje.

 

Zdjęcia z uroczystego przecięcia wstęgi w nowych pomieszczeniach oddziału kardiologii można zobaczyć tutaj.