Podkraśnicki las oczyszczony z około 3 ton śmieci

Aktualności
Czcionka

Sprzątanie śmieci z lasów otaczających miasto Kraśnik to niestety trochę „syzyfowe prace”. Wciąż jest bowiem wśród nas grono „brudasów”, którzy regularnie zostawiają w lesie butelki, opakowania po produktach spożywczych, stare sprzęty domowe, części samochodowe itd. Nie oznacza to jednak, że terenów leśnych nie należy sprzątać.

Do sprzątania lasów od kilku już lat namawiają strażacy z Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku. Kolejna taka akcja zainicjowana przez nich odbyła się dzisiaj (9 marca). Dzięki strażakom i mieszkańcom, którzy odpowiedzieli na ich zaproszenie, z lasu w okolicy dzielnicy fabrycznej Kraśnika wywieziono dzisiaj około 3 ton śmieci.

 

 

Strażaków w organizacji akcji wsparli m.in. Nadleśnictwo Kraśnik, Miasto Kraśnik, OSP Suchodoły, SOS Wioska Dziecięca w Kraśniku oraz miejscy radni Paweł Kurek i Jacek Michalczyk.

- To co dzisiaj zrobiliśmy wszyscy wspólnymi siłami to tylko kropla w morzu potrzeb, ale jesteśmy szczęśliwi, że chociaż tyle udało się zrobić – podsumowuje Łukasz Gałkowski, naczelnik MOSP Kraśnik.

 

 

foto i wideo za MOSP Kraśnik