"Inspirująca wieś polska", a na niej najlepsi sołtysi naszego powiatu

Aktualności
Czcionka

W sobotę 6 kwietnia w Ośrodku Kultury w Urzędowie odbyła się konferencja "Inspirująca wieś polska". Jej organizatorem była Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej. Była to okazja do wyróżnienia najlepszych sołtysów z terenu naszego powiatu. 

To już po raz trzeci kraśnicka LGD nagrodziła aktywnie działających włodarzy wsi. W tym roku decyzją kapituły konkursowej, którą tworzyli wójtowie i burmistrzowie gmin z terenu powiatu kraśnickiego wyróżnienia trafiły do: Bogumiły Irackiej Butek z sołectwa Wymysłów (gm. Annopol), Anny Tes z sołectwa Dzierzkowice Zastawie (gm. Dzierzkowice),  Mirosława Wrzołek sołectwo Liśnik Duży Kolonia (gm. Gościeradów), Haliny Rycerz sołectwo Słodków Pierwszy (gm. Kraśnik), Józefa Sokół sołectwo Brzozówka (gm. Szastarka),  Andrzeja Oszusta sołectwo Rzeczyca Ziemiańska (gm. Trzydnik Duży), Barbary Gałkowskiej sołectwo Urzędów (gm. Urzędów), Bożeny Szczebara sołectwo Marianówka (gm. Wilkołaz), oraz Henryka Makuch sołectwo Studzianki Kolonia (gm. Zakrzówek).

Oprócz samych wyróżnień i uhonorowań dla sołtysów w programie spotkania znalazł się wykład na temat działalności w lokalnych społecznościach. Gościem specjalnym była  Jolanta Morek, sołtys Miasta Józefów n.d. Wisłą, która opowiedziała o inicjatywach i dobrych praktykach podejmowanych w jej sołectwie.

Spotkanie zakończyło się częścią artystyczną podczas, której zaprezentował się Kabaret z Łychowa oraz urzędowski Vox Celestis.

Zdjęcia z konferencji można obejrzeć tutaj.