Ruszył remont kraśnickiego muzeum!

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od kilku dni trwają prace przy kraśnickim Muzeum 24 Pułku Ułanów. Tak jak pisaliśmy były problemy z wybraniem wykonawcy, ale na szczęście Urząd Marszałkowski dołożył brakującą kwotę i Muzeum Lubelskie mogło rozstrzygnąć przetarg na prace jakie przez najbliższe 18 miesięcy będą toczyć się na terenie kraśnickiego muzeum.

Przetarg na wykonanie robót budowlanych i wystaw w Muzeum 24.Pułku Ułanów w Kraśniku ogłaszany był kilkakrotnie. Niestety kwoty jakie oferowali wykonawcy były nawet dwukrotnie większe niż zaplanowano w kosztorysie. Dopiero za czwartym razem udało się wyłonić wykonawcę. Najniższa cena jaką udało się uzyskać i tak o prawie 2 mln zł przekracza kwotę jaką dysponowała lubelska placówka, której częścią jest kraśnickie muzeum. Z pomocą przyszedł Urząd Marszałkowski, który dołożył brakujące pieniądze i w drugiej połowie marca rozstrzygnięto postępowania przetargowe.

Ostateczna kwota to 6 738 142,20 zł a wykonawcą będzie lubelska firma PKZ Lublin s.c.

 

 

Prace niedawno się zaczęły. Pierwotnie planowano, że zakończyć się miały do 31 maja 2020 roku ale już dziś wiadomo, że z powodu problemów z przetargiem termin ten zostanie przesunięty o kilka miesięcy.

Przypomnijmy, że dzięki pracom budowlanym powierzchnia użytkowa budynku zwiększy się z 273 m. kw. do prawie 573 m. kw. Budynek zyska nową przestrzeń architektoniczną, dzięki czemu będzie można pokazać więcej eksponatów.


Zobacz też:
Remont muzeum z przetargowymi kłopotami
Rozbudowa ułańskiego muzeum ruszy w tym roku
Muzeum Pułkowe doczeka się rozbudowy i modernizacji


Muzeum zyska też elementy interaktywne i multimedialne a ekspozycje będą skierowane do różnorodnych grup wiekowych, co teraz staje się standardem. Nadal jednak stawiać będzie na oryginalne eksponaty, których posiada w swoich zasobach ponad 2000. Muzeum będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych zarówno ruchowo jak i niewidomych  lub głuchych.