„Zdrowa i Piękna Mama” - tegoroczna edycja konkursu rozstrzygnięta. Foto

Aktualności
Czcionka

Już po raz 10. kraśnickie Starostwo Powiatowe we współpracy z Osiedlowym Domem Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc” zorganizowało konkurs „Zdrowa i Piękna Mama”. Jego ideą jest edukacja prozdrowotna, upowszechnianie korzystania z badań profilaktycznych w połączeniu z promowaniem artystycznych talentów młodych mieszkańców Powiatu Kraśnickiego.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach: prace plastyczne, wiersze i przedstawienia teatralne. Konkursowe przesłuchania i ocena prac plastycznych odbyły się przed tygodniem w ODK SM Pomoc, a uroczyste ogłoszenie wyników nastąpiło w czwartek 16 maja w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu wręczyli starosta kraśnicki Andrzej Rolla i wicestarosta Karol Rychlewski.

 

 

W kategorii wierszy spośród uczniów klas I-III szkół podstawowych 1. m. zajęła Paulina Rados (SP Skorczyce), 2. była Roksana Surdacka (ZSO Urzędów), a 3. m. zajęli Miłosz Kwiatek (SP w Wilkołazie) i Anna Ufniarz (ZSO Urzędów). Wśród uczniów klas IV-VII najwyżej oceniony został talent literacki i prezentacja Alicji Koczan (SP 3 Kraśnik), 2. m. zajęła Klaudia Łukanty (ZS Księżomierz), a 3. był Szymon Malinowski (ZS Księżomierz). W kategorii uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zgłosili się jedynie uczniowie z Księżomierzy, więc do tej szkoły pojechały wszystkie nagrody: 1. m. zajęła Julia Woźnica, 2. Natalia Marszałek, a 3. Agata Biernat.

 

 

W kategorii prac plastycznych spośród przedszkolaków 1. m. jury przyznało Łucji Bierut (SP Borów), 2. Magdzie Liziak (Przedszkole w Wilkołazie), a 3. Oliwii Kowalczyk (Przedszkole w Ksieżomierzy). Spośród uczniów młodszych klas podstawówek 1. m. zajął Ignacy Wójcik (SP Marianówka), 2. Dominika Kułaga (ZSP Wola Trzydnicka), a 3. Ksawery Burda (SP Wyżnica). Jeżeli chodzi o prace uczniów klas I-VII najwyżej oceniona została ta przygotowana przez Magdalenę Groszek (SP Blinów), na 2. m. sklasyfikowana została praca Magdaleny Czaji (SP Ostrów), a na 3. Kingi Machaj (SP Skorczyce). Wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nagroda za 1.m. trafiła do Wiktorii Ciepłej (ZS 1 w Kraśniku), za 2. m. do Łukasza Króla (ZS nr 1 w Kraśniku), a za 3. m. do Pauliny Smętek (ZDZ Kraśnik).

Tym razem tylko dwie grupy zdecydowały się na zaprezentowanie przedstawień. 1. miejsce przyznano grupie z Przedszkola Miejskiego nr 4 z Kraśnika, a wyróżnienie otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół w Księżomierzy.

 

 

Wydarzenie swoim występem wokalnym uświetniła Ewa Białoń, a z pokazami gimnastycznymi zaprezentowała się Grupa Akrobatyczna Amino z gminy Annopol.

Uczestnicy spotkania obejrzeli też ciekawe przedstawienie pt. „Jajo w sieci” na temat uzależnienia od telefonów i gier. Wystąpiła w nim m.in. Ewa Gorzelak, aktorka znana z wielu ról serialowych i teatralnych.

 

 

Nasz fotoreportaż z rozstrzygnięcia konkursu „Zdrowa i Piękna Mama” możecie obejrzeć tutaj.