Kampania na ostatniej prostej. Prezydent Komorowski wspiera Włodzimierza Karpińskiego

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Miarą nowoczesnego polskiego patriotyzmu jest zaangażowanie w proces integracji europejskiej. Bo tylko w Unii Europejskiej jest szansa na Polskę bezpieczną i Polskę rozwoju. – stwierdził na spotkaniu z mieszkańcami Kraśnika były prezydent RP Bronisław Komorowski.

W ramach przedwyborczych spotkań kandydatów do europarlamentu, 21 maja do Kraśnika przyjechał Bronisław Komorowski wspierający kandydaturę  Włodzimierza Karpińskiego startującego  w naszym okręgu z listy Koalicji Europejskiej. Politycy zgodnie podkreślali, że do tych wyborów w dniu 26 maja nie tylko trzeba pójść ale też namawiać do tego wszystkich znajomych, aby polscy reprezentanci w PE mieli jak najsilniejszy mandat społeczny.

Prezydent Komorowski podkreślał, że to obecnie obszar Unii Europejskiej jest nie tylko  najbezpieczniejszym miejscem na świecie, ale i najbogatszym. Ci politycy, którzy osłabiają od kilku lat naszą pozycję w unii, konfliktując się ze wspólnotowymi instytucjami, czy też głównymi  europejskimi graczami popełniają ogromny błąd.  A polexit, przy negatywnym wyborczym scenariuszu, jest jak najbardziej realny.

- Uważam, że odnalezienie sposobu na odbudowanie pozycji naszego kraju w procesie integracji europejskiej jest kluczową sprawą dla Polski - mówił Bronisław Komorowski. – Musimy ponownie być mocno reprezentowani w parlamencie europejskim i unijnych instytucjach. Trzeba wybrać ludzi którzy mogą odbudować  silną pozycję Polski w strukturach UE. Nasz interes narodowy należy chronić i umieć o niego zadbać. My udowodniliśmy, że potrafimy to robić chociażby negocjując gigantyczny budżet przeznaczony dla Polski, czy też odpowiednio negocjując i przez lata blokując niekorzystne dla nas problemy np. sprawę pracowników delegowanych. Obecny rząd pokazuje jak jest nieporadny w kwestiach współpracy z Europą, a sławetne głosowanie 27: 1 przeszło już do historii i nabrało wymiaru pewnego symbolu -mówił były prezydent.

Poseł Włodzimierz Karpiński  przekonywał, że tylko współpraca jest czynnikiem prorozwojowym.

–  Sprawczość dzisiejszego rządu jest bliska zeru. Nie potrafią zawiązać żadnego sojuszu w Europie, aby coś korzystnego  wynegocjować – mówił Karpiński -  Oni proponują awanturę, a propozycja awantury nigdy nie będzie pozytywna, natomiast propozycja współpracy i wysłania do Brukseli ludzi, którzy znają się na różnych dziedzinach  i są kompetentni oraz potrafią bić się  o polski interes jest propozycją jak najbardziej konstruktywną z punktu widzenia naszego narodowego interesu. I proszę wziąć to pod uwagę.

Spotkanie zakończyło się serią pytań od mieszkańców, którzy pytali byłego prezydenta o kwestię wspólnej waluty, brexitu i sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło też pytania o sprawy związane z pasją B. Komorowskiego czyli polowaniami w kontekście niedawno przeprowadzonego odstrzału dzików.

- Zobligowanie myśliwych, aby strzelali do loch prośnych, czy prowadzących małe jest nieetyczne. Państwo, które namawia do zachowań nieetycznych, samo przestaje być etyczne – mówił Bronisław Komorowski.