Czy warto zapinać pasy...

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Będą mogli się o tym przekonać mieszkańcy gminy Urzędów, którzy przyjdą w najbliższą sobotę popołudniu na urzędowski rynek. Jedną z atrakcji przygotowanych na Dni Urzędowa jest właśnie możliwość przeżycia dachowania w specjalnym symulatorze.

Dzięki uprzejmości pani Renaty Bieleckiej dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, która wypożyczyła nam symulator dachowania, każdy chętny urzędowianin będzie mógł bezpiecznie przeżyć dachowanie w samochodzie. – mówi burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski – Oczywiście jest to tylko jedna z wielu atrakcji które przygotowaliśmy na Dni Urzędowa, ale mam nadzieję bardzo pożyteczna i wpływająca na świadomość uczestników ruchu drogowego. Bardzo serdecznie zapraszam mieszkańców miasta i gminy oraz gości z sąsiednich miejscowości na święto naszego miasta. Wspólnie będziemy się bawić. Mamy przygotowane imprezy dla każdej grupy wiekowej, z których można wynieść wiele nowych doświadczeń i dowiedzieć się ciekawych rzeczy – dodaje burmistrz.

W ramach kampanii edukacyjnej sprzęt z lubelskiego WORD-u stanie na rynku w sobotę 25 maja od godziny 13- tej do godziny 18-tej.

- Tysiące słów nie zastąpią krótkiego pobytu w symulatorze – mówi zastępca dyrektora WORD Jan Wojtaszek – każdy kierowca powinien to przeżyć, aby mieć pełną świadomość, że wymóg zapinania pasów bezpieczeństwa to nie jest jakiś wydumany przepis. Podczas symulacji dachowania możemy sobie uświadomić, że prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa zmniejszają ryzyko odniesienia poważnych obrażeń w przypadku podobnych zdarzeń drogowych.

Oprócz samego dachowania instruktorzy WORD pokażą jak się zachowują przewożone na co dzień luzem pozostawione różne przedmioty: telefony komórkowe, kubki po kawie, drobne zakupy, torebki. Dzięki temu doświadczymy jak bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia są przewożone rzeczy codziennego użytku.