Mamy z SP 5 w podróży dookoła świata

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Święto Mam jak co roku obchodziła społeczność Szkoły Podstawowej nr 5. Tradycją są w tej szkole przedstawienia jakie klasy I-III prezentują na sali widowiskowej w Centrum Kultury i Promocji. Tym razem dzieci zabrały swoje mamy w podróż... samolotem.

W ramach prezentu dla mam mali uczniowie "Piątki" zabrały je na wycieczkę po świecie. Mamy poleciały na tę wycieczkę "na pokładzie samolotu "Sienkiewicz" linii lotniczej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5" - jak ogłosił pilot Antek, na co dzień uczeń klasy II B i aktor "Teatrzyku Jak Się Patrzy" z SP 5, którego uczestnicy stanowili "załogę" samolotu.

Poszczególne klasy zabierały mamy do różnych państw i kontynentów prezentując charakterystyczne tańce, stroje, piosenki i teksty. A wszystko w trakcie jednego "lotu". Większość przedstawienia możecie zobaczyć na filmiku, który udostępniamy poniżej.

Spodobało się ono nie tylko mamom, które nagrodziły wszystkich aktorów gromkimi brawami, ale i m.in.  burmistrzowi Wojciechowi Wilkowi, dyrektor SP 5 Barbarze Grasińskiej-Ciereszko i Mariuszowi Albinowi, przewodniczącemu Rady Rodziców. Złożyli oni życzenia wszystkim mamom oraz gratulacje i podziękowania dla małych wykonawców i przygotowujących ich nauczycielek. Całość programu koordynowała kierująca szkolnym teatrzykiem pani Barbara Kapica.