Świętowanie Dnia Dziecka w Kraśniku rozpoczęte. Najpierw na sportowo. Foto

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do wspólnej zabawy dzieci z miejskich przedszkoli zaprosiły dzisiaj Stal Kraśnik i MUKS Kraśnik w ramach projektu Piłkarskie Przedszkola MUKS Stal Kraśnik. Zwieńczeniem gier i zabaw z elementami piłki nożnej, ale nie tylko, był mecz między przedszkolakami a pierwszą drużyną Stali Kraśnik.

Organizatorzy przygotowali dla przedszkolaków wiele ciekawy konkurencji sportowo-rekreacyjnych. Był między innymi bardzo lubiane przez dzieciaki berek-kibelek, łapanie w sieć, tory przeszkód, strzały na bramkę i gierki piłkarskie.

 

 

Na koniec festynu odbył się mecz piłkarski Przedszkolaki vs. Stal Kraśnik. Jak się okazało przyszłe gwiazdy piłkarskich boisk wysoko postawiły dorosłym piłkarzom poprzeczkę. Przedszkolaki wygrały 3:2. Bramki dla przedszkolaków strzelili Kajetan Bieleń – 2 i Filip Maziarczyk. Obaj są zawodnikami Akademii Piłkarskiej Stali Kraśnik z Przedszkola Miejskiego nr 2. Dla Stali obie bramki strzelił Rafał Król.

 

 

Po meczu nagrody przedszkolom wręczyli burmistrz Wojciech Wilk i prezes Stali Magdalena Czelej, a w dekorowaniu młodych zawodników medalami wspomogli ich między innymi: radni Wioletta Wilkos, Jacek Michalczyk i Dorota Posyniak.

 

 

Organizację imprezy wsparły Miasto Kraśnik, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Kultury i Promocji oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jutro kolejna odsłona świętowania Dnia Dziecka w Kraśniku, również na terenie MOSiR, II Ogólnopolski Dziecięco-Młodzieżowy Turniej Łuczniczy. Zachęcamy do udziału.

 

Nasze zdjęcia ze Sportowego Dnia Dziecka możecie zobaczyć tutaj.