Książka o kraśnickim filantropie już w sprzedaży

Aktualności
Czcionka

Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa książka poświęcona działalności Dariusza Stuja, kraśniczanina mieszkającego obecnie w USA, założyciela fundacjiRainbow of Magnolia. Fountains of Life”, filantropa i ... maratończyka, który pobiegł ponad 50 maratonów. Darek opowiada o swoim życiu i pasji do pomagania innym. Książka powstała pod redakcją Joli Boroń, a została wydana nakładem kraśnickiego Wydawnictwa MASSA. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk.

10 czerwca o godzinie 18  odbędzie wieczór autorski w Centrum Kultury i Promocji. Na spotkaniu z autorami i bohaterami książki „ Z Kraśnika do Seattle. Moje ślady na ścieżkach pomagania innym..." które prowadzić będzie pani Agnieszka Czyżewska z Radia Lublin, można będzie porozmawiać z Darkiem Stujem, Jolą Boroń, Jarkiem Chrzanowskim. Na spotkaniu  obecny też będzie kenijski przyjaciel Darka - Robert - koordynator charytatywnych działań fundacji w Afryce.  W trakcie wieczoru autorskiego na pewno nie zabraknie dyskusji o możliwościach jakie daje nam życie, aby móc pomagać innym, bo przecież znamy Darka motto, że „pomaganie jest zaraźliwe”

Książka dedykowana jest Jarkowi Chrzanowskiemu, chłopakowi z Kraśnika. Pamiętamy jak nie tak dawno organizowane były mecze charytatywne, koncerty czy zbiórki pieniężne w celu pomocy Jarkowi, żeby mógł on wrócić do normalnego życia po ciężkim wypadku. W tę pomoc zaangażował się mocno również  Darek Stuj i jego fundacja. Dzięki ludzkiej pomocy Jarek wrócił do zdrowia i zaczął aktywnie działać w fundacji ROMFOL. Razem z Darkiem Stujem i innymi kraśniczanami wziął udział w projekcie charytatywnym na przełomie lutego i marca 2019 r. w Kenii i Tanzanii. Rozbudowywano wówczas ośrodek dla dziewcząt.  Historia Jarka pokazuje właśnie jak można odpłacić za otrzymane dobro. Jarek jest przykładem dla wszystkich osób, że nawet po ciężkim wypadku, dzięki wsparciu ludzi można się podnieść i nieść pomoc innym.

Na spotkaniu autorskim można będzie zakupić książkę, a całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie fundacji 'Rainbow of Magnolia. Fountains of life', która aktywnie niesie pomoc potrzebującym w różnych miejscach na świecie m.in. Kenii, Tanzanii, Nepalu.

W imieniu autorów, wydawców i naszej redakcji zapraszamy 10 czerwca o godzinie 18 do CKiP na to wyjątkowe wydarzenie.