"Z Kraśnika do Seattle". Spotkanie autorskie z bohaterami książki o Darku Stuju za nami

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tak jak zapowiadaliśmy w poniedziałek wieczorem w Centrum Kultury i Promocji odbyło się spotkanie autorskie z bohaterami i autorami książki "Z Kraśnika do Seattle. Moje ślady na ścieżkach pomagania innym...", której głównym bohaterem jest pochodzący z Kraśnika Dariusz Stuj.

O samym Darku jak i jego książce pisaliśmy już na naszych łamach. Podczas spotkania w CKiP można było spotkać zarówno Darka, jak i jego przyjaciół, którzy napisali o nim kilka słów w książce. Były też osoby, które stanęły na życiowej drodze kraśnickiego filantropa i tym samym stały się współ-bohaterami jego książki, jak Kenijczyk Robert, który prowadzi w Afryce sierociniec - jeden z pierwszych projektów charytatywnych przeprowadzonych przez fundację "Rainbow of Magnolia". Byli też wydawcy z wydawnictwa "MASSA" i Jola Boroń, która całe wydawnictwo zredagowała. Spotkanie prowadziła dziennikarka Radia Lublin Agnieszka Czyżewska, która zrealizowała dwa reportaże poświęcone Jarkowi Chrzanowskiemu (jemu dedykowana jest książka) i Darkowi Stujowi.

W CKiP można było książkę kupić, dostać autograf od Darka, ale i sporo dowiedzieć się o jego drodze z Kraśnika do Seatle, o tym jak zaczął pomagać i biegać. Sporo o Darku i jego dobroczynnych inicjatywach mówili też współpracownicy: często ze wzruszeniem, często z humorem. Można było też dowiedzieć się o kuchni powstawania książki. Podsumowaniem tego co robi Darek z przyjaciółmi niech będą jego słowa.

- Wiele ludzi pyta mnie jak to jest możliwe biegać 80 km tygodniowo, prowadzić biznes, prowadzić fundację, być z rodziną. Ja nie widzę problemu. Jeśli coś robimy z sercem na wszystko znajdziemy czas - mówił podczas spotkania.

Zachęcamy do sięgnięcia po książkę, z której cały dochód przeznaczony jest na działalność charytatywną fundacji "Rainbow of Magnolia" (do kupienia m.in. w księgarniach "Avalon"). A samego Darka i jego afrykańskich przyjaciół będzie można spotkać także w sobotę podczas kraśnickiego maratonu i półmaratonu, w którym część z nich, po raz kolejny, weźmie udział.

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć ze spotkania w CKiP.