Koncert chwały. Zabawa, śpiew i modlitwa na scenie CKiP

Aktualności
Czcionka

Zorganizowano je po raz pierwszy, ale jak już zapowiedzieli organizatorzy, nie ostatni. "Koncert chwały. Rodzina znakiem nadziei" odbył się w dzień "Bożego Ciała" na scenie letniej za CKiP. Bawiły się na nim całe rodziny.

Słowo koncert mogło niektórych zmylić, bowiem podczas imprezy było sporo atrakcji dla dzieci (bańki mydlane, animacje, rysowanie kredą), był też mecz rozegrany olbrzymią dmuchaną piłką. Były też stoiska z chrześcijańskimi wydawnictwami, gadżetami. Impreza miała też wymiar charytatywny: zbierano na niej pieniądze na leczenie Alicji Mazurek, która w ubiegłym roku uległa wypadkowi.

Swoje słowa do uczestników imprezy, wyświetlane na telebimie, skierowali arcybiskup Stanisław Budzik, znany prezenter pogody Tomasz Zubilewicz, dziennikarz Tomasz Patyra oraz jeden z członków kabaretu Młodych Panów.

 

 

Sceną "rządził" natomiast kraśnicki chór Emmanuel Gospel, który zaprosił do wspólnego śpiewania dwoje znanych już kraśnickich wykonawców.  To Paweł Szutta i Julia Chmielarska, którzy mają za sobą występy w telewizyjnych programach muzycznych.

Organizatorem imprezy była Fundacja MASSA z Kraśnika, Miasto Kraśnik, Urząd Marszałkowski w Lublinie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

 

 

Imprezę zakończyła modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem i choć to pierwsza tego typu impreza w mieście, (Lublin np. zorganizował ją w tym roku po raz siedemnasty), po ilości osób i tym jak bawili się kraśniczanie widać, że jest na nią zapotrzebowanie. Słowa: do zobaczenia za rok, przyjęto z radością. Wolę kontynuacji imprezy wyraziły też lokalne władze. Jest więc szansa, że Koncert Chwały stanie się kolejną cykliczną imprezą w Kraśniku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z czwartkowego świętowania.