Festiwal Singera. Czeka nas weekend ze sztukmistrzami

Aktualności
Czcionka

Po raz kolejny do Kraśnika zjadą artyści których jednoczy "Festiwal Singera". W ciągu dwóch dni będzie można m.in. obejrzeć spektakle, zwiedzić wystawę na rynku i dowiedzieć się o historii miasta. Tym razem sporo dziać się będzie w kraśnickiej synagodze, którą będzie można zwiedzić w przewodnikiem.

Temat synagogi pojawiał się przy okazji poprzednich edycji festiwalu, gdy podczas zwiedzania miasta czy gier zespołowych była ona zawsze stałym punktem. Niestety budynek był w tym czasie zamknięty. Teraz sporo wydarzeń odbędzie się właśnie w nim. Szczegółowy plan znajduje się poniżej. Na pewno w ciągu dwóch dni nie zabraknie dobrej zabawy i wielu emocji. Warto więc już dziś zarezerwować sobie czas na spotkanie ze Sztukmistrzami.

Kraśnik będzie pierwszym miastem na Lubelszczyźnie w którym zaprezentują oni swój program.


Czytaj więcej o poprzednich edycjach imprezy:

Singer po raz siódmy w Kraśniku. Pogoda nie zepsuła zabawy

Wieczorne przedstawienie sztukmistrzów na kraśnickim rynku

Artyści dla Singera. Znowu zaskoczyli kraśniczan


 

DZIEŃ I (13 LIPCA - sobota)

16.00 - 18.00 Poznaj synagogę w Kraśniku. Miejsce: Synagoga (wejścia do budynku z przewodnikiem co 30 minut)

18.00 Wernisaż instalacji artystycznej „Terytorium Pamięci”, autorstwa Stefanii Jabłońskiej. Miejsce: Rynek (instalacja będzie dostępna przez 24 godziny)

18.30 Prezentacja gazety festiwalowej „Sztukmistrz Kraśnicki”. Miejsce: Synagoga. Gazeta jest bezpłatna, wydana w nakładzie 400 egzemplarzy. Zawiera m.in. informacje o patronie festiwalu, wydarzeniach festiwalowych i tworzących go artystach.

19.00 Spektakl „Opowieści z Bramy” w wykonaniu Teatru NN. Miejsce: Synagoga. Występują: Witold Dąbrowski i Bartłomiej Stańczyk (akordeon)

20.00 „Sztukmistrz z Lublina” - pokaz filmu. Miejsce: Synagoga. „Sztukmistrz z Lublina” - film fabularny w reż. Menahema Golana na podstawie książki Izaaka Baszewisa Singera o tym samym tytule (116 minut)

 

DZIEŃ II (14 LIPCA - niedziela)

16.00 – 17.00 Parada artystów i mieszkańców na trasie Synagoga - Rynek, zakończona wspólnym zdjęciem i happeningiem „Ulica Singera”

17.00 - 19.00 Poznaj synagogę w Kraśniku. Miejsce: Synagoga (wejścia do budynku z przewodnikiem co 30 minut)

19.30 „Przyjaciele Sztukmistrza”. Rynek. Spektakl plenerowy z muzyką na żywo, fragmentami opowiadań Singera, historiami lokalnymi, z elementami cyrku, akrobatyki powietrznej, tańca, teatru ognia. W spektaklu biorą udział artyści z Polski, Ukrainy, Izraela, Gambii, Szwajcarii.

 W razie niepogody spektakl plenerowy będzie realizowany w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.