Do świętowania dni miasta zaprosiło także kraśnickie MPK

Aktualności
Czcionka

Tak jak zapowiadaliśmy, udział Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w tegorocznych Dniach Kraśnika nie ograniczył się jedynie do dowożenia ludzi na organizowane z tej okazji imprezy. Przewoźnik zaprosił mieszkańców do przejażdżek nowoczesnym i zabytkowymi autobusami po obecnych i dawnych trasach. W trakcie jednej z nich było ognisko, kiełbaski i konkurs z nagrodami.

Już w sobotę za darmo można było się przejechać nowoczesnym, elektrycznym autobusem marki Ursus Ekovolt. W niedzielę na ulicach miasta pojawiły się natomiast dwa historyczne samochody: Jelcz PR110U z 1982, udostępniony dzięki uprzejmości MPK Rzeszów, oraz Jelcz 272 "MEX" , popularnie zwany ogórkiem, udostępniony przez MPK w Lublinie.

 

 

W ramach wycieczek „Śladami Historii MPK” zawitano między innymi na autobusową zajezdnię, którą można było zwiedzić. Sporo osób skorzystało też z możliwości wyjazdu do Bęczyna, gdzie odbyło się ognisko z bezpłatnym poczęstunkiem ufundowanym przez Urząd Miasta Kraśnik. Tam uczestników wycieczki zaproszono do udziału w konkursach wiedzy o historii kraśnickiej komunikacji i jej stanie obecnym.

 

 

Podczas przejażdżek w rolę przewodnika wcielił się Maks Bratko z kraśnickiego magistratu, który opowiadał wiele ciekawostek na temat historii miejskiej komunikacji w Kraśniku

Na finał komunikacyjnej odsłony Dni Kraśnika przy kraśnickim Rynku zestawiono dwa wspomniane historyczne pojazdy ze współczesnym Mercedesem Citaro K.

 

Nasze oraz zdjęcia udostępnione przez Maksa Bratkę z imprezy pod hasłem „Śladami historii MPK” możecie obejrzeć tutaj.