Chodnikowe i parkingowe inwestycje przy drogach powiatowych w Kraśniku

Aktualności
Czcionka

Lato to przeważnie czas mniejszych i większych inwestycji drogowo-chodnikowych. Tak jest między innymi na kraśnickich ulicach administrowanych przez Powiat Kraśnicki.

Kraśnicki Zarząd Dróg Powiatowych prowadzi właśnie między innymi prace przy modernizacji chodników przy ulicach Podleskiej i Kolejowej.

- Chodniki znajdujące się w pasie drogowym zostaną kompleksowo przebudowane. Wymienione zostaną podbudowa, nawierzchnia oraz krawężniki. Prowadzone prace podniosą walory estetyczne, ale przede wszystkim poprawią bezpieczeństwo i komfort użytkowania – przekonuje starosta kraśnicki Andrzej Rolla.

Przebudowę obu tych chodników kwotą 150 tys. zł dofinansowało Miasto Kraśnik.

 

Jeszcze w czerwcu, również w odpowiedzi na głosy mieszkańców, powiatowi drogowcy zajęli się także problemem miejsc parkingowych przy ul. Lubelskiej w Kraśniku. Chodzi o teren między ulica Krańcową a Grodzką, mocno nasycony punktami handlowymi i usługowymi, gdzie o zaparkowanie auta zgodnie z przepisami łatwo nie było.

- Pewnie wszystkich problemów parkingowych w tym miejscu przez budowę tych miejsc postojowych rozwiązać nam się nie udało, ale myślę że wpłynęły one na ułatwienie kierowcom parkowania zgodnego z przepisami- podkreśla wicestarosta Karol Rychlewski.

 

 

 

foto Powiat Kraśnicki i własne