Jak poszły matury w naszych szkołach?

Aktualności
Czcionka

78% maturzystów ze średnich szkół powiatu kraśnickiego zdało w tym roku maturę. To plasuje nasze szkoły w środku stawki wszystkich powiatów i miast na prawach powiatu w województwie lubelskim. Świetnie poszedł naszym uczniom j. polski, z matematyki byli od nas lepsi.

Do matury w szkołach powiatowych przystąpiło w tym roku 561 uczniów klas trzecich liceów i czwartych techników. 78% z nich zdało z powodzeniem egzaminy. W liceach było to 85% a technikach 56%.

Licealiści z naszego powiatu najlepiej w województwie zdali pisemny język polski na poziomie podstawowym - średnio osiągnęli wynik 63%. Z matematyki poszło nam tak samo jednak ten wynik sprawił, że  znaleźliśmy już w środku stawki (na 24 sklasyfikowane powiaty i miasta na prawach powiatu - większość średnich w powiatach oscylowała wokół sześćdziesięciu kilku procent - najwyższa w pow. łukowskim 69%). Średni wynik z języka angielskiego dał naszym licealistom 7 miejsce w wojewódzkim rankingu (2 inne szkoły miały taką samą średnią). Bardzo dobry wynik (pierwsze miejsce ex equo z Lublinem) miały nasze powiatowe szkoły na maturze z niemieckiego (80%).

Jeśli chodzi o technika to nasze szkoły o tych profilach znalazły się na 4 miejscu jeśli chodzi o średni wynik egzaminu pisemnego z języka polskiego. Podobnie jak w liceach gorzej poszedł egzamin z matematyki co dało naszym technikom 14 miejsce. Z angielskiego technicy znaleźli się na 4 miejscu od końca.

Najlepiej z naszych szkół wypadło II Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja, w którym maturę zdało 96% uczniów. Tuż za "Rejem" znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, w którym pozytywnie egzamin maturalny ukończyło 94%. W ubiegłym roku kolejność na maturalnym podium była odwrotna. Kolejnym liceum  maturalnym rankingu jest liceum w Urzędowie (63%).

Poniżej wyniki majowych egzaminów maturalnych we wszystkich typach szkół. W nawiasie liczba zdających uczniów.

 

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja - 96% (162)

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Nr 1 w Kraśniku - 94% (180)

Technikum nr 1 w Kraśniku ("Górka")- 81% (26)

Technikum nr 2 ("Rej") - 75% (16)

Liceum Ogólnokształcące w Urzędowie - 63% (19)

Technikum w Annopolu - 50% (16)

Technikum nr 3 - 49% (72)

Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcące - 45% (11)

III Liceum Ogólnokształcące - 43% (37)

Technikum Wólka Gościeradowska - 40% (5)

Technikum w Urzędowie - 25% (4)

Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Filia w Kraśniku - 25% (4)

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych "Żak" w Kraśniku - 0 (7)

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Urzędowie - 0% (3)

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Kraśniku - 0% (1)