Annopol w plebiscycie "Twoje Miasto z Góry" telewizji Planete+. Głosujemy!

Aktualności
Czcionka

„Polska z góry” to oryginalna seria programów telewizji Planete+, w której można zobaczyć Polskę z lotu ptaka. Właśnie trwa plebiscyt w ramach którego internauci wybiorą miejscowość, która zostanie bohaterem specjalnego odcinka serii. Jednym z miejsc na które można głosować jest Annopol.

Pomysł, by zgłosić Annopol do plebiscytu wyszedł od jednego z miejskich radnych – Łukasza Babirackiego – a za rozpropagowanie go wziął się fotograf i regionalista Dariusz Zgardziński. Wygląda na to, że pomysł się spodobał, ponieważ pod względem liczby głosów Annopol przewodzi w rankingu na ok 860 zgłoszonych lokalizacji. Głosów potrzeba jednak dużo więcej, ponieważ plebiscyt wygra ta miejscowość, która zdobędzie proporcjonalnie najwięcej głosów w stosunku do liczby mieszkańców. W tym rankingu Annopol jest na 4. miejscu.

Jak opisali swoja propozycję zgłaszający: Nasze miasto to prawdziwa perła nad Wisłą. Położona w malowniczym Małopolskim Przełomie Wisły przyciąga miłośników przyrody i pięknych widoków. Posiada również liczne zabytki jak choćby zabytkowy kościół z połowy XVII wieku, dworski park, żydowski kirkut czy pozostałości przedwojennego mostu. Nie bez powodu nazywane Wrotami Lubelszczyzny łączy mostem na Wiśle świętokrzyski i lubelski brzeg.

Głosowanie trwa do 1 sierpnia. Codzienne można oddać jeden głos, a można to zrobić poprzez stronę twoje-miasto.planeteplus.pl