Jedzcie lubelskie ryby – namawiano podczas pikniku nad Zalewem Kraśnickim

Aktualności
Czcionka

Wędzone, smażone, w cieście, w zupie – ryby były głównym tematem pikniku, który odbył się dzisiaj nad Zalewem Kraśnickim, ale spróbować można było podczas niego także wielu innych smakołyków. Impreza odbyła się pod hasłem „W krainie lubelskich ryb”, a zaprosili na nią marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski wraz z władzami powiatu, miasta i okręgiem lubelskim Polskiego Związku Wędkarskiego.

Była to już trzecia edycja imprezy organizowanej przez samorząd wojewódzki. Tym razem zawitała ona do Kraśnika. Jej celem jest promowanie wykorzystywania w naszej codziennej diecie ryb właśnie. Szczególnie tych słodkowodnych, z których hodowli Lubelszczyzna między innymi słynie.

 

 

Na tych którzy zawitali dzisiaj pod stanicę wędkarską nad Zalewem Kraśnickim czekały różnego rodzaju smakołyki serwowane przez trzy koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Zakrzówek, a konkretnie z Sulowa, Bystrzycy i Studzianek. Były wśród nich oczywiście potrawy z rybami, między innymi zupa rybna i ryba w cieście, ale także inne dania, zarówno na słono, jak i na słodko.

 

 

Przesmacznymi wędzonymi sumami i pstrągami częstowali natomiast państwo Piekutowscy prowadzący hodowlę ryb w Zalesiu, w gminie Wilkołaz.

Kulinarnym atrakcjom towarzyszyły animacje dla dzieci oraz występy artystyczne zespołów spod skrzydeł zakrzowieckiego Ośrodka Kultury - „Błękitnych Korali” i „Och baby” – a także zespołu „Jawor”.

 

 

Na długo jednak zanim rozpoczęła się opisywana impreza w szranki stanęli wędkarze. Najlepsi zostali nagrodzeni podczas pikniku, a gratulacje złożyli im między innymi marszałek Jarosław Stawiarski, radna wojewódzka Anna Baluch, starosta kraśnicki Andrzej Rolla oraz wiceburmistrz Piotr Janczarek.

 

 

Nasze zdjęcia z III Festiwalu „W krainie lubelskich ryb” możecie zobaczyć tutaj.