Urzędów. Święto Wojska Polskiego patriotycznie i na końskim pikniku

Aktualności
Czcionka

15 sierpnia w Urzędowe po raz pierwszy w uroczystej oprawie obchodzone będzie Święto Wojska Polskiego. W programie znalazła się część religijno-patriotyczna, ale również Piknik Integracyjny „Koń wśród nas”, podczas którego przeprowadzone zostaną m. in. konkursy skoków przez przeszkody, czy powożenia zaprzęgami.

Ten drugi konkurs konny rozegrany zostanie o „Kantar Burmistrza Urzędowa”. Ponadto zaplanowano szereg innych atrakcji związanych z końmi, w tym pokazy, przejazdy bryczkami czy kucykami.

- Koń od zawsze jest związany z człowiekiem. Wykorzystywany jako siła pociągowa, ale również, jako środek transportu. Potrzebny człowiekowi w czasie pokoju, jak i wojny.  Konie ginęły na polach bitew. Na ich grzbietach Polacy zwyciężali, ale i przegrywali bitwy. Wojsko i konie - w ten sposób będziemy świętować w Urzędowie Święto Wojska Polskiego. Zapraszamy wszystkich do nas. Nawet jeśli ktoś nie jest miłośnikiem koni, to może po tym Pikniku zostanie. Będą też inne atrakcje dla starszych, ale również dla dzieci – zaprasza Paweł Dąbrowski, burmistrz Urzędowa.

Organizatorem jest Pikniku jest Stowarzyszenie Miłośników Koni „Podkowa” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku oraz Burmistrzem Urzędowa.

- Podczas pikniku rozegrane zostaną dwa konkursy: skoków przez przeszkody oraz powożenia zaprzęgami, gdzie trzeba będzie pokonać tor przeszkód. W tym momencie mamy już zgłoszonych 10 zaprzęgów konnych - zapowiada Anna Rolla, prezes Stowarzyszenia Miłośników Koni „Podkowa” w Urzędowie.

W patriotyczną część obchodów wojskowego święta włącza się także Ośrodek Kultury w Urzędowie. Vox Celestis oraz Orkiestra OSP Urzędów zapewnią uroczystą oprawę mszy świętej, którą zaplanowano na godz. 11.30 w urzędowskim kościele. Po niej na przykościelnym placu nastąpi uroczysty apel z odegraniem hymnu państwowego, zakończony koncertem pieśni patriotycznych przy udziale wspomnianych zespołów. 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach poniżej.

foto By Vickusin - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10053008