Był plener, było malowanie. Teraz czas na wystawę prac

Aktualności
Czcionka

Przez 10 dni malarze z całej Polski przebywali na terenie gminy Dzierzkowice po swojemu uwieczniając jej najciekawsze i najbardziej urokliwe wg. siebie miejsca tego terenu. W niedzielę będzie można obejrzeć efekty tych prac podczas wernisażu w GOK.

To był już XXXII Ogólnopolski Plener Malarski, jako zorganizowano na terenie gminy Dzierzkowice. Wzięło w nim udział 12 artystów m.in. z Płocka, Rzeszowa ale i Kraśnika czy samych Dzierzkowic. Organizatorem był Urząd Gminy Dzierzkowice, Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach i Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie. Komisarzem pleneru byłą dobrze znana na naszym terenie artystka Jadwiga Maj (jedną z jej prac wykonanych podczas pleneru pt. "W wąwozie" prezentujemy w tym artykule).

- Cieszymy się każdym dniem, pięknym słońcem, wspaniałymi pejzażami, naturą, przemijającym czasem w zakątkach tej okolicy. Łapiemy każdą chwilę. Pracujemy! Malujemy, malujemy.... - napisali artyści o swoim pobycie na Dzierzkowickiej ziemi.

Malarze przez 10 dni tworzyli swoje prace inspirowane tym co zobaczyli na terenie gminy. Teraz przyszedł czas by je zaprezentować.

Wernisaż wystawy poplenerowej odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia 2019 r. o godz. 13.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach, w sali nr 1.

W trakcie będzie można nie tylko obejrzeć prace, ale porozmawiać z autorami i zakupić obrazy, które wpadną w oko odwiedzającym wystawę.