Święto Patronki Kraśnika. Arka Noego wystąpiła w amfiteatrze

Aktualności
Czcionka

Jak obchodzić święto Patronki Kraśnika? W tym roku w formie rodzinnego pikniku, którego zwieńczeniem był koncert Arki Noego.

Świętowanie rozpoczęła msza św. w kościele WNMP, w którym od ponad 400 lat znajduje się obraz Pani Kraśnickiej, od niedawna będącej Patronką Kraśnika.

Potem na ul. Festiwalowej zaczął się rodzinny festyn, z atrakcjami z których cieszyły się głównie najmłodsi. Zwieńczeniem świętowania był koncert Arki Noego, która ostatni raz zagrała w naszym mieście 20 lat temu.

- Mamy co świętować, bo to nie tylko święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ale i święto Wojska Polskiego, 99 rocznica Cudu nad Wisłą. Dziękuję, że jesteście z nami, życzę miłych wrażeń i dobrej zabawy. Dziękujmy Panu Bogu i radujmy się. Oddaję głos ks. dziekanowi Zamorskiemu w którego głowie zrodził się taki pomysł by w ten sposób świętować ten dzień, za co mu dziękuję - mówił przed występem "Arki" burmistrz Wojciech Wilk.

Zanim na scenie pojawiły się śpiewające dzieciaki pod wodzą Roberta "Litzy" Friedricha w energetycznym koncercie zaprezentowała się kraśnicka grupa Emmanuel Gospel.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.