PiS wystartował z kampanią wyborczą. Odbył się briefing kandydatów na kraśnickim rynku

Aktualności
Czcionka

W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi czeka nas gorący pod względem politycznym przełom lata i jesieni. Różnego rodzaju akcji, spotkań i imprez związanych z kampanią sporo będzie pewnie także na naszym terenie. Jako pierwsi u nas zainaugurowali ją kandydaci na posłów i senatora z Prawa i Sprawiedliwości.

Wyborcze spotkanie z dziennikarzami odbyło się we wtorek 20 sierpnia na kraśnickim rynku, a wzięli w nim udział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, senator Grzegorz Czelej, poseł Jerzy Bielecki oraz radny miasta Kraśnik i szef lubelskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Kazimierz Choma. Wszyscy czterej są kandydatami do Parlamentu z list PiS na październikowe wybory.

- Drogi ekspresowe, dogi lokalne, kilka dróg z Funduszu Dróg Samorządowych będzie realizowanych w samym mieście Kraśniku i gminach Powiatu Kraśnickiego, program Rodzina 500+ - beneficjentami wszystkich tych programów, wiarygodnie realizowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, są również mieszkańcy Kraśnika - przypominał na kraśnickim rynku wojewoda Przemysław Czarnek.

 

 

O tym skąd są środki na różnego rodzaju rządowe, także socjalne projekty, mówił z kolei senator Grzegorz Czelej.

- Prawo i Sprawiedliwość zgodnie z zapowiedziami uszczelniło system podatkowy w Polsce. Dzięki nam wpływy tylko z podatków VAT wzrosły o 60 mld zł – przekonywał pochodzący z Kraśnika senator. - Dzięki tak olbrzymim sumom, które trafiły do budżetu państwa zamiast wyciekać na zewnątrz, stać nas było na 500+, na leki dla starszych obywateli, stać nas na rozbudowę infrastruktury w Polsce. Zwłaszcza we wschodniej części naszego kraju - dodał.

Na kwestie związane właśnie z infrastrukturą uwagę zwrócił z kolei poseł Bielecki.

- Dla Lubelszczyzny najważniejsza jest budowa nowej infrastruktury i modernizacja tej istniejącej. Dbamy o to, by skończyło się wykluczenie transportowe naszego województwa. Budujemy S 17, S 19, S 12. Modernizowana jest biegnąca przez Kraśnik linia kolejowa z Rzeszowa do Lublina, linia z Lublina do Warszawy. Te wszystkie rzeczy spowodują, że wreszcie zacznie się inwestować na terenie naszego województwa. które jest jednym z najbiedniejszych. Zależy nam na tym, by tworzonych było jak najwięcej nowych, dobrze płatnych miejsc pracy – zapowiadał Jerzy Bielecki.

W czasie wypowiedzi janowskiego posła wtrącił się jeden z mieszkańców przysłuchujących się briefingowi i zaznaczył, że ważne są również demokracja i przestrzeganie prawa. Wypowiadający się kandydaci zapraszali go do dyskusji, ale do niej nie doszło.

 

 

Kazimierz Choma zapewniał z kolei, że następne 4 lata to będzie walka o podniesienie poziomu życia mieszkańców, również mieszkańców Kraśnika i Powiatu Kraśnickiego. Dlatego ważne, by mieli oni swojego przedstawiciela w Parlamencie.

- Ostatnie 4 lata to było bardzo dużo dobrych rzeczy zrobionych dla Kraśnika dzięki temu, że mieliśmy posła, który był później ministrem. Dzięki wspólnemu działaniu parlamentarzystów, którzy kierują się miłością lokalną. Ważne jest żeby Kraśnik miał swoją reprezentację, mógł zawalczyć o te różnego rodzaju inicjatywy, które podejmowane są na szczeblu lokalnym – zachęcał do udziału w wyborach Kazimierz Choma.