Aby dzieci były bezpieczne

Aktualności
Czcionka

Już od września, a więc wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, członkowie kraśnickiego stowarzyszenia Rozwój i Bezpieczeństwo oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji  rozpoczną akcję edukacyjną Bezpieczna Droga Do Szkoły. W jej ramach uczniowie ze szkół w Kraśniku i powiatu kraśnickiego będą mieli możliwość zapoznania się i przypomnienia sobie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych.

Jest to już kolejna edycja tej akcji, dzięki której dzieci w lekkiej i przystępnej formie poznają przepisy ruchu drogowego. - Bezpieczeństwo i zdrowie naszych dzieci to dla wszystkich dorosłych sprawa priorytetowa – mówi prezes stowarzyszenia Rozwój i Bezpieczeństwo dr hab. Jarosław CzerwNaszym zadaniem jest przypominać najmłodszym że na drodze oraz przejściach dla pieszych obowiązują pewne zasady, których przestrzeganie pozwoli im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu.

Policjanci przypomną dzieciom o takich regułach do  których należy bezwzględnie się stosować:- przez jezdnię przechodź w miejscach do tego wyznaczonych np. pasami lub sygnalizacją świetlną;- jeśli nie ma sygnalizacji świetlnej ustaw się przy krawędzi chodnika, zobacz czy nie nadjeżdża samochód z lewej strony jezdni, następnie z prawej strony i jeszcze raz upewnij się czy z lewej strony jezdni nie nadjeżdża samochód.;- nigdy nie należy przebiegać przez jezdnię;- nie przechodź przez jezdnię w miejscach niedozwolonych;- nie wychodź na jezdnię  zza samochodu;- należy nosić elementy odblaskowe widoczne dla nadjeżdżających kierowców, np. na plecakach.