Czas pożegnań... Jest nowa skarbnik, będzie dyrektor MOSiR

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dla kilku ważnych osób związanych z miastem Kraśnik koniec sierpnia oznacza pożegnanie z dotychczas pełnionymi funkcjami.

Z końcem tego miesiąca następuje zmiana na stanowisku Skarbnika Miasta Kraśnik. Pełniąca tę funkcję od 8 lat Barbara Jarosz złożyła 7 sierpnia br. wniosek o odwołanie ze stanowiska i zwolnienie z pełnienia obowiązków. Radni na sesji 23 sierpnia przychylili się do wniosku i przyjęli uchwałę odwołująca ją z tego stanowiska.

- Chciałbym podziękować pani Barbarze Jarosz za tę trudną pracę na rzecz Urzędu Miasta, ale i kraśniczan. Przez kilka miesięcy mieliśmy okazje współpracować i za ten czas pani serdecznie dziękuję - za pani otwartość i takie profesjonalne, prospołeczne podejście do spraw o których rozmawialiśmy - powiedział burmistrz Wojciech Wilk.

Podziękowania złożył też skarbniczce były burmistrz Mirosław Włodarczyk oraz wiceburmistrz Marzena Pomykalska.

Barbara Jarosz podziękowała wszystkim za lata współpracy: byłemu burmistrzowi, za którego kadencji została skarbnikiem, wiceburmistrzom, pracownikom urzędu, radnym.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie rozstaje się ona z samorządem i ma pełnić funkcję skarbnika w Modliborzycach.

Radni na tej samej sesji powołali też nową skarbniczkę. Została nią Aneta Tokarzewska. Jest absolwentką wydziału ekonomicznego UMCS i ma 19-letnie doświadczenie związane z pracą w samorządzie. Pełniła już funkcję skarbnika w mieście Kraśnik, tuż przed swoją poprzedniczką. Kierowała także gminnymi finansami w Szastarce.

- Jej bogate doświadczenie zawodowe i wykształcenie dają gwarancję, że swoje obowiązki będzie wykonywać w sposób odpowiedzialny i profesjonalny - powiedział o nowej pani skarbnik burmistrz Wojciech Wilk.

Rezygnację złożył też kierujący Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Mariusz Kwietniewski, który od 1 września wraca do pracy jako nauczyciel wuefu w Szkole Podstawowej nr 5.

- Dzisiaj taki czas pożegnań. Także dla mnie jest to ostatnia sesja Rady Miasta. Chciałbym państwu podziękować za współpracę, panom burmistrzom również - mówił podczas sesji 23.08 Mariusz Kwietniewski.

Podsumował też krótko swoje działania, w tym jeden z głównych celów z jakim przyszedł na MOSiR, czyli likwidację szarej strefy na nauce pływania, dzięki czemu wg. dyrektora do kasy obiektów wpłynęło więcej pieniędzy niż dotychczas. Mówił też m.in. o nowych inicjatywach jak aqua fitness, nordic walking dla dorosłych, czy szkółka tenisa ziemnego dla dzieci.

Na funkcję dyrektora został rozpisany konkurs. O tym kto zostanie nowym szefem obiektów sportowych dowiemy się po 30 sierpnia, kiedy mija termin na składanie ofert w konkursie.

Przed nowym dyrektorem nie lada wyzwanie jakim jest budowa nowych obiektów basenu, na którą już za chwilę miasto powinno rozstrzygnąć przetarg.

Zdjęcia z ostatniej sesji Rady Miasta można obejrzeć tutaj.

Nowego dyrektora będzie miała także Szkoła Podstawowa nr 6. To pani Monika Kuśmierz, nauczycielka z tej szkoły, która wygrała konkurs na dyrektora tej placówki. Zastąpi ona na funkcji kierującego "szóstką" Wojciecha Stopę, który po 10 latach postanowił nie ubiegać się ponownie o fotel dyrektora.

Konkurs wygrała także pani Agnieszka Banak, która do tej pory była pełniącą obowiązki dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 1 "Słoneczny Promyk", a po ostatnim konkursie pełni tę funkcję już jako pełnoprawny dyrektor na pełną kadencję.