Pierwszy taki koncert w Kraśniku

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już w najbliższą niedzielę, 15 września o godzinie 18:00 w kraśnickim amfiteatrze rozpocznie się koncert jakiego jeszcze w naszym mieście nie było. Z kilku powodów jest on nowatorski. Pierwszy to jego cel. Jest to koncert charytatywny, na który wstęp jest wolny, ale w trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka dla trzech rodzin potrzebujących pomocy: dwóch z powiatu kraśnickiego oraz jednej z powiatu janowskiego. Innym ciekawym pomysłem jest dobór wykonawców specjalizujących się w muzyce patriotycznej. Na kraśnickiej scenie wystąpią: FORTECA, Soul Sanok oraz Tadek, a właściwie Tadeusz Polkowski.

Osoby niepełnosprawne i ich rodziny, które potrzebują realnej pomocy same często nie mają odwagi o tym opowiedzieć, dlatego chcąc im pomóc zdecydowałem się na organizację takiego wydarzenia – mówi Paweł Górnik organizator koncertu – zapraszam Państwa na ten koncert i liczę na Waszą obecność w kraśnickim amfiteatrze. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego łóżka masującego dla osoby sparaliżowanej, zakup auta wraz z wykonaniem niezbędnych adaptacji dla osoby z trudnościami w poruszaniu się oraz wykonanie niezbędnego remontu w domu osoby z upośledzeniem umysłowym. Tylko dzięki Waszej obecności może się to udać.

 FORTECA, to zespół o rockowo– metalowym brzmieniu z dynamicznymi rytmami i melodyjnymi solówkami. Styl zespołu wpasowuje się w niebanalny i trudny przekaz zawarty w wykonywanych utworach. Początkowo grupa czerpała teksty z twórczości poetów tworzących w okresie II wojny światowej: K.K. Baczyńskiego, W. Broniewskiego, czy F. Konarskiego. Od kilku lat tworzą własne teksty. Historia okresu okupacji jest głównym motywem ich twórczości.

SOUL to zespół dziewczęcy, w którym śpiewa młodzież w wieku od 10 do 19 lat. W jego repertuarze znajdują się kompozycje z różnych epok i stylów: od muzyki sakralnej, dawnej, patriotycznej i współczesnej po rozrywkową, gospel, pieśni ludowe czy kolędy. Zespół nagrał cztery płyty. Od początku istnienia dużo koncertuje na terenie całego kraju i poza jego granicami (Niemcy, Austria, Włochy, Hiszpania, Słowacja, Ukraina), w tym na wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach chóralnych, zdobywając na nich czołowe miejsca. Zespół nagrał cztery płyty CD. Nagrany w 2018r. dwupłytowy album CD „Dzieci Niepodległej – Bogu i Ojczyźnie” składa się z 17 pieśni patriotycznych i religijnych wraz z podkładami, których autorką muzyki i części tekstów jest dyrygent Monika Brewczak. Zamieszczone w niej autorskie kompozycje: „Uwierz Polsko”, „Dla Niepodległej szli”, „Egzekucja w Markowej” są wykonywane przez chóry i solistów na terenie całego kraju i poza jego granicami.

Tadeusz Polkowski (ur. 26 sierpnia 1982 roku w Krakowie) – polski raper znany przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym Firma, którego był współzałożycielem. Do 2011 roku wraz z zespołem Firma nagrał szereg albumów. W 2011 rozpoczął działalność solową. Od tego czasu publikuje utwory i nagrywa do nich teledyski m.in. w 2011 do utworu „Żołnierze wyklęci” (upamiętniającego żołnierzy wyklętych i zbrojne podziemie antykomunistyczne), w 2012 do tytułowego utworu z solowej płyty „Niewygodna prawda”. Następnie ukazał się teledysk do utworu „Rotmistrz Witold Pilecki”, stanowiącego upamiętnienie osoby Witolda Pileckiego oraz powstał obraz do utworu „Generał Nil”, który upamiętnia osobę generała Augusta Emila Fieldorfa. Zgodnie z zamierzeniem autora na płycie znalazły się treści dotyczące „wspaniałych oraz tragicznych wydarzeń w polskiej historii”.