Zmiana dyrektora w CKiP

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O tym, że dyrektor Centrum Kultury i Promocji Wojciech Gołoś siedzi na "gorącym fotelu" mówiło się od jakiegoś czasu. We środę burmistrz Wojciech Wilk odwołał go z funkcji, którą pełnił przez ostatnie cztery lata.

Ta zmiana dla wielu osób nie jest zaskoczeniem, bo o tym, że burmistrz Wilk będzie chciał dokonać zmiany dyrektora także w CKiP mówiło się już od dłuższego czasu. Nastąpiła ona właśnie w środę 11 września.

- Odwołanie nastąpiło z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia i ze zwolnieniem w tym czasie z obowiązku świadczenia pracy - poinformował Daniel Niedziałek z UM w Kraśniku.
W najbliższym czasie Centrum Kultury i Promocji pokieruje Aneta Sapuła-Kołodziejczyk, która jest pracownikiem tej instytucji. W CKiP pracuje od 11 lat, obecnie na stanowisku do spraw promocji i reklamy. Ma wykształcenie wyższe pedagogiczne oraz ukończone studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi oraz zarządzania projektami i funduszami unijnymi. Jest także od wielu lat związana z sektorem organizacji pozarządowych. Była prezesem, a obecnie pełni funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kraśniku i jest prezesem zarządu Kraśnickiego Stowarzyszenia Kulturalnego.

Wojciech Gołoś został dyrektorem Centrum niespełna 4 lat temu w październiku 2015 roku. Nie chciał komentować swojego odwołania.

- Dziękuję Wojciechowi Gołosiowi za wykonaną na tym stanowisku pracę. Dotychczasowa formuła naszej współpracy wyczerpała się. Centrum Kultury i Promocji potrzebuje nowej wizji i pomysłów na ofertę kulturalną i programową, która będzie spełniała oczekiwania mieszkańców. Stąd konieczne są zmiany, które mają służyć osiągnięciu tego celu - wyjaśnia burmistrz Wojciech Wilk.