Podwórko Talentów oficjalnie otwarte

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podwórko Talentów Nivea czynne jest już od jakiegoś czasu, ale właśnie dziś (środa 11.09) z udziałem władz miasta, powiatu ale przede wszystkim dzieci, nauczycieli, dyrekcji ze Szkoły Podstawowej nr 3 odbyło się jego oficjalnie otwarcie. Była to okazja do podziękowania osobom, które najbardziej aktywnie zaangażowały się w jej promocję.

- Zaczęło się od marzenia, bo trzeba mieć marzenia, żeby zmienić stary plac zabaw w takie podwórko jak jest teraz. Po to jesteście wy, po to są rodzice, nauczyciele, żeby ten plac tutaj był. Podoba wam się ten plac? - pytał dzieci zgromadzone na otwarciu dyrektor SP 3 Jacek Dubiel. Odpowiedź była jednoznaczna.

Były podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli SP 3 w akcji i oddawali swoje głosy na Podwórko Talentów przy tej szkole, a było ich ponad 43 tysiące. Wyróżniające się osoby otrzymały statuetki "Przyjaciela Szkoły".

Szczególnie podziękowano pani Barbarze Sowińskiej, nauczycielce edukacji wczesnoszkolnej z SP 3, która "zaraziła" pomysłem starania się o ten plac wiele osób, w tym burmistrza Wojciecha Wilka.

- To pani Sowińska opowiedziała mi o tym projekcie i przekonała do tego, że warto było wesprzeć i wygrać. Ale ten plac to wielki sukces społeczności szkoły ale i pozostałych mieszkańców, których udało się przekonać, żeby weszli codziennie do Internetu i oddali głos na kraśnicki projekt. Jestem przekonany, że ten plac zabaw będzie dobrze służył najmłodszym - mówił burmistrz Wojciech Wilk.

W imieniu starosty głos zabrał Sekretarz Powiatu Łukasz Skokowski.

- Gratuluję tak wspaniałej inicjatywy i tylu głosów oddanych na ten projekt. Chylę czoła przed Państwem jako społecznością tej szkoły. Wielkie gratulacje dla dyrektora pana Jacka Dubiela za świetną kampanię w mediach społecznościowych - mówił sekretarz.

Po przecięciu wstęgi była już tylko zabawa na placu, na którym jak było widać, każdy znalazł coś dla siebie, co można zobaczyć na naszych zdjęciach.