Kraśnik także czytał nowele

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Narodowe Czytanie zorganizowano po raz ósmy. Od początku odbywa się ono także w Kraśniku a angażuje się w nie coraz więcej grup. Dziś fragmenty polskich nowel czytali m.in. burmistrz Wojciech Wilk, przedstawiciele Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego czy służby mundurowe.

Akcję związaną z Narodowym Czytaniem organizuje głównie kraśnicka biblioteka. Polskie nowele - bo takie utwory wybrała do tegorocznej edycji para prezydencka - czytano we środę przed filią nr 1 biblioteki. W piątek odbyło sie ono przed budynkiem głównym biblioteki.

Rozpoczął je burmistrz Wojciech Wilk czytając fragmenty "Sachema" Henryka Sienkiewicza. Towarzyszyła mu dyrektor biblioteki Ewa Kapusta. Po nich przyszedł czas na kolejnego polskiego noblistę i nowelę "Orka" czytaną przez przedstawicieli Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego.

Wśród czytających nie zabrakło też przedstawicieli służb mundurowych: policji, straży pożarnej i wojsk obrony terytorialnej, którzy zmierzyli się z twórczością Stanisława Żeromskiego a konkretnie z nowelą "Rozdzióbią nas kruki i wrony".

Przy bibliotece czytano do godzin popołudniowych.

Nie zabrakło też słuchaczy, którzy mogli sobie, dzięki czytającym, przypomnieć lub zapoznać się z utworami polskich pisarzy.

Jak wglądało przedpołudniowe czytanie możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.