Wybrany nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Został nim Rafał Tomiło

Aktualności
Czcionka

Za drugim podejściem udało się rozstrzygnąć konkurs na dyrektora kraśnickiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Został nim związany od wielu lat ze sportem, trener piłkarski i działacz sportowy Rafał Tomiło.

Rafał Tomiło był jedynym kandydatem, który zgłosił się do ponownego konkursu na stanowisko dyrektora MOSiR ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Kraśnik. Spełnił wszystkie niezbędne wymagania formalne, a w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się się znajomością wymaganych przepisów.

- Ponadto kandydat zaprezentował koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku w latach przyszłych proponując wiele nowych pomysłów zwiększenia i urozmaicenia oferty MOSiR dla mieszkańców Kraśnika. Kandydat ma bardzo duże doświadczenie związane z działalnością sportową zarówno na płaszczyźnie organizacji i działania klubów sportowych, jak i bezpośredniej pracy z zawodnikami jako trener. Zarówno wiedza posiadana przez kandydata, jak również jego doświadczenie zawodowe, pozwalają przypuszczać, że będzie on w sposób prawidłowy wykonywać powierzone zadania na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku – uzasadnia wybór komisja konkursowa.

Rafał Tomiło w konkursie na dyrektora MOSiR startował już w 2017 roku, kiedy z funkcją tą pożegnał się Grzegorz Mazurek. Wówczas jako jedyny z trojga kandydatów spełnił wymogi formalne i został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Ówczesne władze miasta nie zdecydowały się jednak go zatrudnić. Teraz wakat na dyrektorskim fotelu powstał w związku z odejściem z tej funkcji Mariusza Kwietniewskiego.

- Zależy mi na tym, aby takie instytucje jak CKiP oraz MOSiR były jeszcze bardziej niż dotychczas miejscami, wokół których koncentruje się aktywność kraśniczan. Nie tylko zorganizowanych grup, stowarzyszeń i klubów, ale indywidualnych mieszkańców. Nowy dyrektor, tak jak jego poprzednicy, jest animatorem sportu i wychowawcą młodzieży, ma też duże doświadczenie związane z działalnością klubów sportowych, które powinien z sukcesem wykorzystać w zarządzaniu MOSiR – mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.


Zobacz też:

Czas pożegnań... Jest nowa skarbnik, będzie dyrektor MOSiR


- Bardzo dziękuję komisji konkursowej za pozytywną ocenę, a panu burmistrzowi za zaufanie. Postaram się go nie zawieść. Największym wyzwaniem w najbliższym czasie będzie z pewnością inwestycja związana z modernizacją basenu, ale mam zapewnienie Urzędu Miasta, że mogę liczyć w tym względzie na wsparcie. Co do funkcjonowania MOSiR to przede wszystkim chciałbym, by z naszych obiektów sportowych korzystała jak największa liczba mieszkańców. Dlatego będziemy się starać z jednej strony poprawiać infrastrukturę, a z drugiej wychodzić z kolejnymi propozycjami dla kraśniczan, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas – komentuje swój wybór Rafał Tomiło.