Kazimierz Choma z poparciem wicepremiera Sasina

Aktualności
Czcionka

- To tylko od Was zależy czy będzie mieli swojego posła, a jest wśród nas wspaniały kandydat - osoba pracowita, kompetentna, uczciwa i mieszkająca w Kraśniku, czyli Kazimierz Choma – przekonywał wicepremier Jacek SasinKraśnik ma już swojego, niezwykle zaangażowanego społecznie, Marszałka Województwa Jarosława Stawiarskiego, a za kilkanaście dni możecie mieć i posła z Kraśnika - Kazimierza Chomę. To będzie mocne prokraśnickie lobby. Ten tandem będzie się wspierał w działaniach na rzecz rozwoju Kraśnika i powiatu kraśnickiego, a ja z tego miejsca deklaruję że swoje „trzy groszę” do tego dołożę, bo Kraśnik jest mi naprawdę bardzo, bardzo bliski. Pamiętajcie, że Wasz głos się liczy, kandydaci na liście Prawa i Sprawiedliwości są wszyscy wspaniali i godni zaufania, ale głosując na listę PiS oddajcie głos na Kazimierza Chomę. Jestem przekonany, że tego wyboru nie pożałujecie. Te słowa Jacka Sasina padły podczas wczorajszego spotkania z mieszkańcami naszego miasta i powiatu kraśnickiego.

Konwencja rozpoczęła się od minuty ciszy w intencji Kornela Morawieckiego - Marszałka Seniora obecnej kadencji - zmarłego w dniu 30. września. W wypełnionej po brzegi sali Domu Weselnego Ludmiła (dawny Orion) za kraśnickim kandydatem opowiedzieli się wicepremier Jacek Sasin, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych poseł Janusz Szewczak oraz senator i jednocześnie kandydat na senatora Grzegorz Czelej.

Do zgromadzonych sympatyków Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się m.in. Jarosław Stawiarski.

- Zmiany jakie zachodzą obecnie na terenie Polski Wschodniej, ten rozwój cywilizacyjny, którego jesteśmy świadkami, dzięki któremu nasz region przestaje być pariasem Polski, że Polska Wschodnia wstaje z kolan to zawdzięczamy jednej osobie – prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. W tych wyborach dobierzemy ludzi, którzy pomogą prezesowi kontynuować dzieło dobrej zmiany. Wśród wybrańców powinien znaleźć się i nasz kandydat – zachęcał marszałek. – Wierzę głęboko, że Kazimierz Choma zbierze ogromną ilość głosów z Kraśnika i powiatu kraśnickiego i to mu wystarczy, aby objąć mandat posła na Sejm RP. Pamiętajmy, że nikt lepiej interesów powiatu kraśnickiego nie przypilnuje jak osoba stąd, z kraśnickimi korzeniami. A więc głosujmy na kraśniczan: Kazimierza Chomę do Sejmu, a do Senatu Grzegorza Czeleja.

 

 

O sukcesach rządów ostatnich czterech lat mówił poseł Szewczak: - W kampanii wyborczej dużo jeździmy po Polsce i widać szczególnie w tej lokalnej Polsce jak wielkie zmiany zaszły. Musimy zadbać, aby kolejne lata były dalej prorozwojowe i tacy kandydaci jak Kazimierz Choma i Grzegorz Czelej, mający doświadczenie w działalności gospodarczej, dają gwarancję, że Polska będzie się rozwijać. Widzę, że macie w Kraśniku piękną salę bankietową i mam nadzieję, że zorganizujecie tu piękny bal po zwycięstwie wyborczym.

Goście po swoich wystąpieniach podpisali się na tablicy popierającej kandydata z Kraśnika.

- Dziękuję Wam wszystkim, że tu przybyliście, za te słowa, które tu padły – mówił Kazimierz Choma – Kandyduję do Sejmu nie dla osobistych korzyści, lecz w poczuciu służby naszej Ojczyźnie. Piastowanie mandatu posła to najwyższy honor, ale i zobowiązanie do pracy na rzecz swoich wyborców. W Kraśniku jest wiele problemów do rozwiązania, ostatnio pojawił się ogromny problem, bo sytuacja w FŁT jest bardzo niepewna. Wśród pracowników jest niepokój co do przyszłości zakładu i ich dalszych losów. Mam nadzieję, że wspólnie z panami: premierem, marszałkiem, senatorem znajdziemy sensowne rozwiązanie, bo pracownicy FŁT, tak jak wszyscy mieszkańcy powiatu kraśnickiego, to wspaniali ludzie, o których trzeba zadbać.

 

 

Nasze zdjęcia z wczorajszej konwencji PiS w Kraśniku możecie zobaczyć tutaj.