Gościeradów. Cztery wnioski do Budżetu Obywatelskiego, w tym tygodniu głosowanie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 16 – 18 października po raz pierwszy mieszkańcy osiedli POM i Zachód z Gościeradowa zadecydują o wydatkowaniu części gminnych środków. Głosowanie odbędzie się w ramach wprowadzonego w tym roku przez samorząd Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy do rozdysponowania mają 14 471,03 zł w przypadku Osiedla POM oraz 23 459,25 zł w przypadku Osiedla Zachód. Z każdego osiedla wpłynęły po dwa wnioski. Każdy z nich pozytywnie przeszedł ocenę formalną i mieści się w wyznaczonej puli, więc o tym które zostaną zrealizowane zadecydują mieszkańcy. Ci z Osiedla POM będą wybierać pomiędzy remontem nawierzchni chodników, a budową wiaty osłony pojemników śmietnikowych, a ci z Osiedla Zachód pomiędzy I etapem budowy chodnika na ulicy Jaśminowej, a wymianą oświetlenia ulicznego na energooszczędne lampy ledowe.

Głosowanie poprzez wrzucanie wypełnionych kart do głosowania do urny odbędzie się w dniach 16 - 18 października w godz. 13.00 - 14.00 oraz 16.00 – 17.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie. W głosowaniu mogą brać udział mieszkańcy obu Osiedli. Na karcie do głosowania wybrać będzie można jeden projekt (tylko wtedy głos będzie ważny) poprzez postawienie przy nim znaku „x”.

Zadania wskazane przez mieszkańców wpisane zostaną do przyszłorocznego budżetu samorządu i wykonane w 2020 roku. bub

 

Na zdjęciu ulica Jaśminowa na Osiedlu Zachód której dotyczy jeden z wniosków do BO.