Nie było ofert na przebudowę basenu. Będzie kolejny przetarg

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Żadna firma nie zdecydowała się na złożenie oferty na przebudowę i termomodernizację krytej pływalni MOSiR. Oznacza to, że miasto musi szybko ogłosić kolejny przetarg i liczyć, że tym razem ktoś chętny się zgłosi, tak by nie przepadły dofinansowania na to zadanie.

Chodzi o środki zewnętrzne jakie miasto pozyskało na tę inwestycję z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz lubelskiego RPO.

Jak tłumaczyły władze miasta procedura związana z budową basenu przesuwała się m.in. w związku z brakiem dokumentacji wykonawczej.

- Musieliśmy zamówić ją w tym roku, co opóźniło prace nad tą inwestycją i teraz walczymy z czasem, naprawiając niedociągnięcia z poprzednich lat i wprowadzając jednocześnie zmiany użytkowe - mówił na ten temat w miejskiej gazecie burmistrz Wojciech Wilk.

A czas przy tej inwestycji biegnie nieubłaganie bo do końca przyszłego roku inwestycja powinna zostać zrealizowana tak by nie przepadły pozyskane na nią pieniądze.

Wiele firm składało szczegółowe zapytania w związku z tym przetargiem, co także przedłużyło termin składania ofert. Widać więc, że zainteresowanie jest i trzeba liczyć na to, że w kolejnym podejściu uda się znaleźć wykonawcę, który w odpowiednim terminie zmodernizuje kryty basen.

Drugi przetarg oznacza, że kryty basen będzie jeszcze czynny przez co najmniej kolejny miesiąc.