Zbliża się kolejny weekend cudów Szlachetnej Paczki. W sobotę otwarcie bazy rodzin

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Drugi weekend grudnia to tradycyjnie czas finału ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Mieszkańcy Kraśnika i Powiatu Kraśnickiego angażują się w nią w roli darczyńców od wielu lat, a pomoc trafia do potrzebujących z naszego terenu. Organizatorzy liczą, że chętnych do ufundowania paczek nie zabraknie i tym razem.

Wolontariusze zaangażowani w akcję właśnie kończą odwiedzanie rodzin które potrzebują pomocy i robienia opisów ich sytuacji oraz tego czym można ich obdarować. Opisy te publikowane będą na stronie www.szlachetnapaczka.pl od 16 listopada 2019r.

W drugiej połowie listopada do działania będą mogli przystąpić wszyscy ci, którzy chcieliby zostać darczyńcami. Co trzeba zrobić? Przede wszystkim zapoznać się ze wspomnianymi już opisami rodzin i ich potrzebami, a następnie zdecydować komu chcemy i jesteśmy w stanie pomóc. Jeśli nie możemy spełnić oczekiwań sami, to warto do tego zaangażować rodziny, znajomych, współpracowników. Po zgłoszeniu swojego udziału trzeba będzie przystąpić do kompletowania „paczki”, a w dniach 7-8 grudnia dostarczyć do wybranego sztabu akcji. Stamtąd wolontariusze zgromadzone przedmioty dedykowane konkretnym rodzinom dostarczą do ich domów.

W poprzednich latach na naszym terenie paczki otrzymywało około 60 rodzin lub osób samotnych, a w pomoc dla nich angażowały się osoby indywidualne, rodziny, firmy, instytucje, stowarzyszenia. Miejmy nadzieję, że podobnie, a może jeszcze lepiej będzie i tym razem.