• hetman

Kraśnicki Sanepid zachęca do rzucenia palenia tytoniu

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Najnowsze wyniki badań dotyczące aktualnej sytuacji w zakresie palenia tytoniu w Polsce, przeprowadzonych przez KANTAR Polska (2019 r), na zlecenie GIS, jednoznacznie wskazują na tendencję spadkową odsetka regularnych palaczy – z 31% w 2011 roku do 21% w 2019 roku oraz na wzrost odsetka osób, które nigdy nie paliły. Ponadto, w 2019 roku zauważalny jest spadek odsetka osób, które próbowały rzucić palenie – różnica 7 punktów procentowych w porównaniu z wynikami z 2017 roku (16% wobec 23%). Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia.

W tym roku, Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada na 21 listopada. Włączając się w niego kraśnicka Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zaprasza do podjęcia akcji #24godzinybezpapierosa!.

 

 

Natomiast jutro, 22 listopada, w godzinach 10.00- 11.00 i 13.00-14.00 w naszym Sanepidzie (Kraśniku, ul. Kościuszki 36) będzie działał punkt informacyjny, w którym będzie można zmierzyć ciśnienie, poziom wydychanego CO2 w powietrzu, oraz uzyskać porady dotyczące palenia tytoniu.

 

 

- W tym szczególnym dniu zachęcamy wszystkie osoby palące do zastanowienia się nad najważniejszą wartością jaką jest zdrowie własne i innych oraz do podjęcia próby rzucenia palenia – nie tylko na ten dzień, ale na całe życie. Szczególnie, że w ciągu ostatniego roku tylko 16% palących podjęło próbę zaprzestania palenia, a tylko 13% palaczy planuje podjąć tą próbę w najbliższym czasie – podkreślają przedstawiciele kraąnickiej PSSE.